Ölürken Ne Kadar Acı Çekeriz?

0

Sadece bir ölüm şekli olmadığı için farklı ölüm şekillerinde farklı şeyler hissederiz. Araştırılmış ve ne hissedildiği tahmin edilmiş bir kaç ölüm şeklini sizler için derledik.

 

Boğularak Ölme
Filmlerde/dizilerde izlediğimiz gibi suya giriyoruz, bilinç kapanıyor ve işte son… değil kesinlikle. Kişi ilk anda panik ve soğuk suyun nedeniyle çırpınmaya başlıyor. Refleks olarak nefesini tutuyor bu en fazla 90 saniye sürüyor. Daha sonra su yutmaya başlıyor. Suyun ciğerlere dolmaya başlamasıyla ciğerlerde yırtılma ve acıma hissini duyuyor. Kişi tamamen oksijensiz kalıyor bunu da rahatlama ve huzur takip ediyor. En son ise kalp ve beyin durunca ölüm gerçekleşiyor.

Yanarak Ölme

Fazlasıyla acı veren bir ölüm şekli olan yanarak ölmede önce tüy ve kıllar yanıyor. Sonrasında ise derinin üstündeki sinir uçları yanıyor. Bundan dolayı kişi acıyı yavaş yavaş hissetmemeye başlıyor. Bunlara rağmen yanarak ölen kişiler daha çok gaz zehirlenmesinden ve nefessiz kalmaktan ölüyor. Yandıktan sonra hayatta kalan insanlarda çok ağır enfeksiyonlar oluşacağından tedavisi hassasiyet gerektiriyor.

Yüksekten Atlayarak Ölme

Kastettiğimiz yükseklik az bir mesafe değil buna rağmen yine de sanıldığı kadar çok acı çekilmiyor. Ortalama 140 metreden atlayan insanların yarısından fazlası anında ölüyor. Bunun sebebi akciğerin iflas etmesi, kalbin patlaması, kaburgaların kırılması ve kırılan kaburgaların iç organlara zarar vermesi.

 

Kafanın Kopması
Bilim adamlarının yaptığı araştırmaya göre eski çağlarda (örn. 18. yy.) koparılan kafalarda yüzde 30 saniye kadar daha mimikler oynuyor. Bu da beynin ortalama 30 saniye daha çalıştığı anlamına geliyor. Bedeninizden kopan kafanın acısını düşünürsek acının oldukça fazla olduğunu sonucunu çıkartabiliriz.

 

Elektrik Çarpmasıyla Ölme

Bunun hakkında birden fazla düşünce var. Bunlarda biri, kişi elektrik akımına maruz kaldığı anda kalbi işlevini yitiriyor. Elektrikli sandalyeye bağlanarak idam edilen bir kişi başındaki sünger sayesinde bilincini anında yitiriyor, vücudunda oluşan yanıklar ise beyin ölümünden sonra oluşuyor. Ancak bir başka bilim adamına göre yaraların kişide oluşan yanıklar kişi ölmeden önce oluştuğunu bunun sebebinin ise beynin yanması olduğunu iddia ediyor.

770 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Başlarda çekingen tanımaya başladıkça içindeki deliyi ortaya çıkaran böyle manyak biri işte.

Leave A Reply

Ankara Temizlik