Ölüm Şekillerine Göre Hissedilen Acılar

0
  1. Boğularak Ölme

İnsanlar çoğunlukla suda boğularak ölüyorlar. Suya dalıp çıkma sürecinde yapılan panik ile çoğu insan nefesini tutar ve bu en fazla 90 saniye kadar sürer. 90 saniye sonrasında sut yutmaya , öksürmeye ve öksürdükçe daha da fazla su yutmaya başlarlar. İçeri giren su nefes alışını engeller ve bu arada göğüs de hafif yanma hissedilir. Gelen rahatlama  ve huzur hissi beyne oksijen gitmediğinin belirtisidir. Bir süre sonra ise oksijen gitmeyen beyin ve kalp durarak ölüme sebebiyet verir.

ölüm3

2. Yüksek bir yerden düşerek ölme

145 metre yükseklikten düşen ya da intihar eden bir insanın 200 KM hızla yere düştüğünü ele alarak , olayı yaşayan kişilerin %75’lik bir kısmının daha yerle buluştuğu anda öldüğünü söyleyebiliriz. Nedenine gelirsek o hızla yere çarpan birinin kalp , akciğer ya da kaburgalarının parçalandığını tahmin etmek pek de zor değil zaten 🙂 Çok acı veriyor gibi görünse de yere düştüğü ilk saniye de öleceği için kişi acıyı hissetmez , dolayısıyla en az acı veren ölüm biçimlerindedir.

ölüm2

3. İğneyle İnfaz 

Dizi yada filmlerde  karşılaştığımız ve fazlasıyla merak uyandıran bu ölüm şekline ilk defa  1977 yılında Oklahoma’da elektrikli sandalyeye bir alternatif olarak kullanılmıştır. Uzmanlar sırayla 3 tane enjeksiyon yapılması üzerinde birleştiler. Bunların ilki acıyı yok etmek için, ikincisi nefes almayı durdurmak içindi.Son enjeksiyon potasyum klorid ise kalbi durdurmak için mahkuma yapılıyordu. Olaya tanık olanlar , ölümlerin zaman aldığını ve mahkumların acı içinde kıvrandıklarını belirtmişlerdir. Yani fazlasıyla acı veren türden.

ölüm4

4. Yanarak Ölme 

Yine en fazla acı veren ölüm biçimlerinden biridir. Alev alan insanın önce kaşları ve saçları  sonrasında derinin üzerinde bulun sinir hücreleri tek tek yanmaya başlar. Ne zaman sinir hücrelerinin tamamı yanarsa o zaman acı son bulur. Ve bu biçimde ölen insanların %90’ının yanmaktan değil duman ve gazların zehirlemesi sonucu öldüklerini belirtmekte fayda var 🙂

öl

5.Elektrik Çarpması Sonucu Ölme 

Elektirik çarpması sonucu ölmek kalbin bir anda tüm işlevini yitirmesi ile oluşur. Elektrik verildiği anda insan kendinden geçer ve acısız bir biçimde ölür. Hatta idam amaçlı kullanılan elektirkli sandalyeler bile vardır. Bunu sağlayabilmek için elektriği ileten elektrodlar yeterli akımı sağlamak için idam edilecek kişinin kafasının her iki yanına yerleştirilir. Kafanın üstüne yerleştirilen sentetik sünger ise elektrodlara bağlanır ve mahkum bu şekilde ölür.Yapılan araştırmalar bu yolla öldürülen mahkumların başları, elleri ve kollarında oluşan yanıkların ölümden sonra oluştuğunu iddia etse de , Vanderbitt Üniversitesi’nden Jon Wilkswo, bunun aksine yaraların ölümden önce oluştuğunu ölüm sebebinin ise beynin yanması olduğunu iddia eder. ÖLÜM1

 

1,100 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Berfin.

Leave A Reply

Ankara Temizlik