Ölmeden Önce İzlemeniz Gereken 10 Film

3

1-)The Great Gastby(Muhteşem Gatsby)

largeTür:Dram

İşiyle ilgisiz birinin Gatsby ile dostluk kurmasıyla hikayemiz başlıyor.Vıcık vıcık olmayan fakat gösterişle dolu bir aşkın dünyasının kapılarını aralamak istiyorsanız bu film tam size göre.Gatsby muhteşem mi yoksa değil mi ? İzleyip bir de siz karar verin.Unutmadan başrollerinde Leonardo Di Caprio,Tobey Maguire,Carey Mulligan olduğunuda belirtelim.

2-)A Beatiful Mind(Akıl Oyunları)

images

Tür:Biyografik Dram

Dünyaca ünlü ve Nobel ödülü almış olan Josh Nash’in hayatını konu alan filmi psikolojiye ilgi duyanların kesinlikle izlemesi gerektiğini düşünüyoruz.Başrolünde ki Russel Crowe oldukça başarılı bir iş ortaya koymuş.

3-)The Breakfast Club(Kahvaltı Klübü)

large (1)

Tür:Dram,Gençlik,Komedi

Birbirinden farklı kişiliklere sahip gençlerin bir ceza almalarıyla aynı ortamda bulunarak yaşadıklarını ve birbirleriyle olan etkileşimlerini gözler önüne seren film her ne kadar bir gençlik filmi gibi gözüksede öyle olmadığını sizde izleyip görebilirsiniz.Favori karakterinizin kim olacağını heyecanla bekliyoruz.

4-)Fight Club(Dövüş Klübü)

large (2)

Tür:Gerilim,Dram

Başrollerinde Brad Pitt,Edward Norton,Helena Bonham Carter’ın yer aldığı eşsiz bir film.Kapitalizmin acımasızlığını ve buna başkaldırıyı başarıyla işleyerek,hem adrenalinin kanınıza pompalandığını hissedecek hem de sizde bazı şeyleri sorgulamaya başlayacaksınız.

5-)V for Vendetta

large (3)

Tür:Gerilim,Gizem,Aksiyon,Bilim Kurgu

Yine bir başkaldırı filmi olan Vendetta maskeleriyle dünyayı sarmış durumda.Eleştiri oklarını devletlerin acımasız yönetim sistemlerine bir bir saplarken,izledikten sonra ufkunuzun genişleyeceğini garantilediğimiz bir film.

6-)The Purge:Anarchy(Arınma Günü:Anarşi)

large (4)

Tür:Aksiyon,Korku,Gerilim,Bilim Kurgu

İllegal olan her şeyin 24 saat boyunca legal olabileceğini hayal edin.Komşularınızın bahçede satırlarını gece için bilediklerini gördüğünüzü ve gece ortalığın kan gölüne döneceğini düşünün.Peki ya siz düşmanlarınızın peşine mi düşerdiniz yoksa evde sakin bir gece için dua ederek saklanır mıydınız ?

7-)Say Anything(Bir Şey Söyle)

large (5)

Tür:Komedi,Dram,Romantik

Sevdiğiniz adamın evinizin önüne gelip pencerenizin karşısında radyoyu omzunda tutarak size bir şarkı dinletmesine ya da sevdiğiniz kadına böyle bir sürpriz yapmaya var mısınız ? Fikir hoşunuza gittiyse,ne duruyorsunuz filmi izlemeye koşun.

8-)Edward Scissorhands(Edward Makaseller)

large (6)

Tür:Fantazi/Drama

Bir bilim insanının ölümüyle yapım aşaması yarıda kalan Edward,görünüşüyle insanların ilgisini topluyor.Başrolde Johnny Depp’in olduğunu da size hatırlatalım.Bize canavar gibi gözüken o adamın duygularının saflığını hepimiz taşıyabilsek belki dünya daha güzel bir yer olurdu…

9-)Mamma Mia!

large (7)

Tür:Müzikal

Müzikal izlemeyi seviyorsanız asla kaçırmamanız gereken bir film.Yazı,güneşi ve denizi iliklerinize kadar işletecek,içinizi enerjiyle dolduracak ! Bol bol müzik biraz da hüzün size film boyunca eşlik edecek.Düğününe babasını da çağırmak isteyen genç bir kızın mektuplarıyla olayların temeli atılır…

10-)Love Me If You Dare(Cesaretin Var Mı Aşka ?)

large (8)

Tür:Komedi,Dram,Romantik

Kutu kimdeyse meydan okuma sırası ondadır ! Sıradışı bir aşkın hikayesi.Yüzünüze bir tebessüm konduracak,kafanızı ya da kalbinizi soru işaretleriyle dolduracak bir film.Ölmeden önce izleyerek kendinize bir iyilik yapmış olacaksınız.

 

 

412 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

3 yorum

  1. Bu filmlerin çoğunu izlemiş biri olarak çok doğru seçimler ve öneriler olduğunu söylemek isterim.tebrik ederim

  2. Çoğunu izlemiş biri olarak önerileriniz çok doğru olduğunu söylemek isterim tebrik ederim….

Leave A Reply

Ankara Temizlik