Nostradamus Kehanetleri

0

Günümüzden yüzyıllar öncesinedair yaşamış olmasına rağmen, kendisi çok ama çok uzak bu yüzyılı hatta yüzyılları aydınlatabilecek kehanetlere sahip Nostradamus’dan bahsedelim istedim.

nostratur

Kehanetler daha yakından,derinlemesine incelenip anlanılmaya çalışıldıkça oldukça şaşırtıcı, hayret verici ve ürkütücü olmayı başarıyor. Örneğin;

“Güneşin, ayın ve yıldızların altında her şey yolunda iken, Büyük bolluğun ardından yaklaşıyor felaket. Ne kadar talihli olduğunu söylerken Yuhanna’nın yedinci taşı gibi gökten inecek başına…”

Şöyle açıklanıyor bu; Nostradamus’a göre barış ve bolluk döneminin sona ereceğini bildiren ilk işaret, gökten yanarak inen bir taşla gelecektir.

Şifre çözücülere göre burada 2126 yılında görülecek olan Swift-Tuttle kuyruklu yıldızıyla karşı karşıya olabiliriz. Eğer o değilse bile başka bir gök cismi dünyaya çarpacak ve özellikle daha müreffeh ve zengin olan ülkelerine felaket getirecek.

Şimdi kehanetlerden bazılarını ayrıntılı ele alalım;

nostradamus1

•İYİLİĞİN SAVAŞI;

Uzun süredir beklenen kişi hiç dönmeyecek Avrupa’ya; Asya’da ortaya çıkacak Hermes’in birliğinden gelen biri, Doğu’nun bütün krallarının üstünde ünlenecek.”

-Şifre çözücüsü R. Velch bunu kehaneti şöyle yorumlamış “Kahin ‘beklenen kişi’ ile Mehdi’yi kastediyor. Ve Mehdi Asya’da ortaya çıkıyor.” Ancak üçüncü satır Velch ve diğer şifre çözücüler arasında tartışma başlatıyor: ‘Hermes’in birliğinden gelen biri.’ (Hermes, Mısır mitolojisinde ‘Tanrılar’ın mesajcısı’dır.)

•DÜNYA KARANLIĞA GÖMÜLECEK;

Nostradamus bu kehanetinde, güneş ve ayın bir bulutla örtüleceğini ve dünyanın karanlık içinde kalacağını öne sürüyor. Bu şöyle tabii kuraklık tehlikesi pek kırmızı alarmda olmasa buna dikkat çekiyor ve gerçekden olma ihtimali gittikçe artıyor.

•TAKVİME İŞARET;

Tabuta eşi tarafından yazdırılan Latince yazı bile insanlık adına önemli görüşler bildiriyor. Yazı şu şekilde;

“Burada bütün ölümlülerden farklı olarak, yıldızların etkisiyle geleceği gören kalemiyle olayları kaydetmeye layık bulunmuş meşhur Michel Nostradamus yatıyor. Altmış iki yıl, altı ay ve yedi gün yaşadı. 1566′da Salon’da öldü. Gelecek nesiller onun istirahatını bozmasınlar. Anne Posart Gemelle eşine gerçek mutluluk diler.”

Peter McHoll’un Nostradamus isimli kitabına göre 1566 yılında ölümünden sonra cebinden bir takvim çıkmıştır. Ve bu takvimde astrolojik bir hesap sonucu olması gereken kendi ölüm tarihini işaretlemiş ve 2 Temmuz tarihinin yanına şöyle bir not düşmüştür: ‘Hie mors prope est.’ (Burası işgörenin mezarıdır.

Nostradamus_prophecies

435 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Seren / 17 / Ankara Nam-ı değmez 'tamvururgirl' dersem bilmezsiniz.

Leave A Reply