Nedir Olay?

0

“Kötü şeyler yaşayabilirsin. Çok kötü şeyler yaşayabilirsin. Ama ne biliyor musun? Önemli olan kötülüğün seni değil senin kötülüğü kontrol etmendir. Acı yaşamın her noktasında olur ki yaşadığını hissedebilesin. Acı kuvvetli bir duygudur ve hissettiğin an hayatın her köşesinde izlerin varmış gibi kendini hatırlatır. Oysa hayattaki tek izin yaşadığın süre boyunca insanlar üzerinde uygulanan metotlardır. Sınavlardır. Evet, acılar seni sınar ve bu sınav boyunca ışığın tutulduğu yer her şeyin sonunda elinde kalanlardır. Dön ve yaptığın aptallıklara bak. Kendine yaptıkların vicdan mahkemende beraatini sağlasa da, başkalarının hayatında oluşturduğun yıkımlar aynı mahkemede seni idama sürükleyecektir. Ve bu hikâyenin ana karakteri sensin. Kendine zarar verme. Sev kendini. Ana karakter mutluluğu giden yoldur. O mutlu olursa, o iyi biri olursa çevresi de ona göre şekillenir. Affedilebilir şeyler yapmış olmanı dilerim. Çünkü özür dilerken, karşındaki insanda kredi bırakmış olmaktır asıl olay. Olay budur, kırıldığın kadar kırmamış olmaktır.”

Her hafta buraya gelip öğüt dinlediğim yetmiyormuş gibi bir de bana zıt düşen fikirleri manipüle etmeye çalışıyordu. “Kırıldığın kadar kırmamış olmaktır.” Asıl olay ne biliyor musun eski kaçık doktor? Asıl olay, cam gibi olmaktır. Seni kıranı her daim kesmektir. Kırıldığı kadar kırmamış olan insanlar ezik olanlardır, gücü bir şeye yetmeyenlerdir. Üzgünüm ama ben bu sınıfta değilim. Hatta üzgün olduğumu söylerken de yalan söylüyordum.

İçimden okuduğum gazeller çatlağın gözümün önünde el şıklatmasıyla dağılmıştı.

”Çok yorulduğunu biliyorum. Bugün bir hayli yorucu bir gündü farkındayım.”

”İki cümlede aynı anlama geliyor,” diyerek gözlerimi devirdim.

Bu yazdığım hikayeden bi’ kesit, keyifli okumalar 🙂 

293 total views, 2 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Merve Acar, 18 yaşındayım. Yarışmaya esprisini yapmayacağım. Denizli'de yaşıyorum. Lise bitti, li se bit ti. Birazcıkta üniversitede sürüneyim diyorum. Bu kadar, ha bu arada merhaba.

Leave A Reply