Neden Metal Müzik ?

0

Metal müzikleri, biz gençler neden dinliyoruz ?Ya da sadece bizler mi dinliyoruz ? Metal müzik bize neler hissettiriyor ?

Dünya üzerinde yüzlerce müzik çeşidi var. Bizler bu müzik çeşitlerinin hepsini dinliyor muyuz ? Orası meçhul. Ama günümüzde pek çok gencin dinlediği bir müzik çeşidi var. O da Metal müzik. Cahit Berkay diyor ki :”Metal müzik kafası çalışan adamların yaptığı zeki bir müziktir.” Peki bizler bu müziği dinlerken neler hissediyoruz ? Ya da gerçekten bu müzik aile büyüklerimizin dediği gibi “boş gürültü” mü ? Bunu  genç bir bireye söylediğimizde bize ‘sen anlamazsın’ ya da ‘ne anlarsın ki’ gibi cümleler kuracağını biliyoruz. Ama metal müziğin insanlara gerçekten ilham veren ve ciddi anlamda onların gelişimine yardımcı olabilen bir müziktir.

Çoğu metalci albümlerini hazırlamadan ya da sözleri yazmadan önce bir dolusu kitap okuyor, sayfalarca not çıkarıyor. Tabi ki bu metal gruplarının başında “Metallica” geliyor olabilir. Hiç metal müzikle alakası olmayan birine “Metal müzik nedir ?” gibisinden bir soru yönelttiğimizde kuracağı cümlelerin çoğunun içinde “Metallica” geçer.

Günümüzde dinlenen pop müziklerin aksine Metal müzikleri ruh halini yansıtan müzikler olabilir.Yani sen hangi ruh halindeysen ona çevirebilirsin. Şöyle ki eğer üzgün isen Metal müziğin seni üzdüğünü hisseder, mutlu isen metal müziğin seni mutlu ettiğini hissedersin. Değiştirebildiğin bir müziktir Metal. Bu yüzden Metal müzik dinlenmeli. Ve insanların istediği parçayı dinleme özgürlüklerine saygı duyulmalıdır.

 

304 total views, 3 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Liseye yeni geçmiş, bilgisayarı, telefonu ve kitaplarının olduğu bir dünyada yaşamayı tercih eden biriyim. Müzik bölüm şeysinde yazarım. Umuyorum ki Venüs'ten geldiğimi düşünmediniz. Bu bir sır ama ben Venüs'ün gökyüzüyüm.

Leave A Reply