Neden Bungee Jumping Yapmalıyız ?

0

Günümüzde extreme sporları denilen, insanın yüreğini ağzına getiren sporlar pek bir meşhur oldu. E haliyle herkes bu sporları yapmak istiyor. Ve doktorlarda azıcık aksiyonun yararlı bile olabileceğini söylüyor. Bizde bugün bu extreme sporlarından biri olan Bungee Jumping’i inceledik ve size yapmanızı öneriyoruz.

Öncelikle Bungee Jumping insanların ayaklarından elastik bir iple bağlanarak yüksek bir yerden kendilerini aşağıya salmalarına denir. Bungee Jumping yapabilmek için gerekli sağlık koşullarına sahip olmanız gerekir. Örneğin kalp probleminiz olmamalıdır.

Başlamadan önce size sorumluluk almadıklarına dair bir şeyler imzalatsalar da, o yükseklikte havayla birlikte aşağıya salınmak hissetmek isteyeceğiniz bir his. Rüzgarı  vücudunuzda hissetmek, korkmak. Ki insan korku olmadan yaşayamaz.

Aşağıya atladığınızda 10 metre kadar hızlı düştükten sonra ayaklarınızdaki elastik ip tarafından yavaşlatılıyorsunuz. Aşağıya doğru geldiğinizde indiğiniz yüksekliğin bir kısmı kadar tekrar yükseltiliyorsunuz ve ipin esnekliği sayesinde  bunu bir süre tekrarlıyorsunuz.

Eğer Bungee Jumping yapmak isterseniz, Türkiye’ye yurt dışından gelen ve Türkiye’de de bulunan bir sürü program bulunmakta. Önceden yapılan başvuru halinde Bungee Jumping deneyebilir ve eğlencenin dibine vurabilirsiniz.

En eğlenceli hobiler sırasında yapan insanların çok sık olarak söylediği bir spor olmakla birlikte, şiddetle yapmanızı öneriyoruz. Gerçekten eğlenceyi doruğa kadar hissettiren bu spor tavsiyelerimiz arasında. Yapan herkesin bir daha denemek için başvurduğu bu spor dalı, günümüzde en popüler spor dalları arasında yerini almış durumda.

304 total views, 2 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Liseye yeni geçmiş, bilgisayarı, telefonu ve kitaplarının olduğu bir dünyada yaşamayı tercih eden biriyim. Müzik bölüm şeysinde yazarım. Umuyorum ki Venüs'ten geldiğimi düşünmediniz. Bu bir sır ama ben Venüs'ün gökyüzüyüm.

Leave A Reply