Nasıl kilo alınır? Kilo alma tavsiyeleri

0

Bu sayfayı kilo vermeye çalışan arkadaşlarımız görünce tepkilerini yorumlarda belirtmeden önce, sayfamızda kilo verme ile alakalı birçok yazı olduğunu belirtmek isteriz 🙂

Aslında dünyanın %30’luk kısmından daha da sorunlu olan kısmı %20’lik kısmıdır. Yani kilo alamayanlar. Çünkü kilolu bir bireye ne kadar zor gelse de kilo vermek, aslında çok kolay bir iştir. En azından kilo almaktan daha kolay.

“Yiyorum, yiyorum ama kilo alamıyorum!”

Böyle bir şey yok. Doğru bir düzende beslenirseniz elbette kilo alabilirsiniz.

ÖNCELİKLE !

Bizim size daha önce de önerdiğimiz “kalori hesaplayıcı”dan gerekli bilgileri girerek günlük ihtiyacınız olan kaloriyi hesaplayın.

Adgggggggggggsız
Günlük kalori ihtiyacımı nasıl ölçerim?

Bu kalori ile ne yapacaksınız?

Çıkan “main” kalorinizin 200 gram veya 300 gram daha fazlasını almaya çalışacaksınız. Ha beğenmediniz mi, 500-600’e kadar çıkın. Ama çok fazla yağlanmanın hiçbir amacı yoktur bizce.

Dikkat etmeniz gereken altın hesap ise sizin spor yapma alışkanlığınız. Yani çok spor yapan birisi iseniz ve bunu her gün yapıyorsanız ona göre bir hesap yapacaksınız.

Bu ne mi demek?

Normal 1 saatlik bir sporda ister yüzme olsun ister fitness olsun EN AZ 200-600 arası kalori yakarsınız. Zaten hesaplayıcı size göre bir oran vericek ama hesaplayıcıdan daha iyi bilen birisi varsa o da sizsinizdir. Sporda yaktığınız kaloriyi de hesaba katarak yemeğinizi güzelce yiyin.

Tavsiyeler

Günlük 300 gr. bulgur yiyebilirseniz yiyin.

Hem glisemik indeksinin düşük olmasıyla hem de karbonhidrat oranın çok iyi olmasıyla size çok yardımcı olacaktır.

300 gr bulgur size çok gelmesin alt tarafı 3 tabak falan yapıyor. Öğle, spordan önce ve spordan sonra tüketirseniz bir problem olmaz.

Annenizin günlerine gidin.

gün menüsü 10
Eğer anneniz günlere katılan bir anneyse, onun da peşine takılarak gitmeye çalışın. Orada genellikle bulgurdan yapılmış kısırlar, bulgurdan yapılmış mercimek köfteleri, kekler,pastalar ve böreklerle karşılanacaksınız. E tabii ki de hepsini de şişene kadar yemeyin;ama önemli olan kalori ihtiyacınızı aşabilmek.

Kuruyemiş yiyin.

Aslında günlük olarak kuruyemiş tüketmek yağ yakımına da yardımcı olur. Lakin doğru ve bilinçli tüketirseniz kilo almanıza, daha doğrusu kalori almanıza baya yardımcı olur.

1 kutu karışık kuruyemişte yaklaşık 700-800 kalori vardır. İyi de yenir yani. Değerlendirebilirsiniz.

Sakın ha sporu bırakayım demeyin! Ama kardiyovasküler antrenmanları az da olsa kısabilirsiniz. Fitness’a ağırlık verirseniz hacminiz ile birlikte kas oranınız da artar. Bu da size hem estetik, hem de güç verir.

515 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply

Ankara Temizlik Canli Casino NetSpor Haber