Mutlaka Okunması Gereken 5 Bilim Kurgu Romanı

0

Çoğu kitap sever gibi bende bilim kurgu romanlarının hastasıyımdır.Kitap bittikten sonra en az bir hafta etkisinden çıkamayıp ‘film olsa ne olurdu?’ ‘baş rolünde kimler oynardı?’ ‘ikinci kitabı çıkacak mı?’ diye düşünmekten uyuyamadığım zamanlar oldu ki hala oluyor.

Bizzat okuduğum ve etkisinden çıkamadığım bir sürü bilim kurgu romanı oldu.Bunlardan beş tanesini sizler için derledim.

1-EFSANE/MARIE LU

efsane-marie-lu

”Hakkında yapılan abartılı reklamları hak ediyor.”-New York Times

Kitap iki baş karakterinden ağzından anlatılıyor.Esas kızımız June,Esas oğlanımız Day.

Day,saldırı,kundaklama,hırsızlık,ordu malına zarar verme ve savaş çabalarını engelleme suçlarından aranan bir zanlı.Day fazlasıyla zeki,atik ve hızlı.Yakalanması en zor olan zanlı olarak da tanımlayabiliriz.

June,abisi orduda yüzbaşı olan,devletin en iyi asker okulunda kaydı bulunan ve en az abisi kadar iyi bir asker.

Bu ikilinin yolunun kesiştiği nokta ve tüm yaşananlar inanın sizi kitaba adeta zımbalayacak.Bu serinin iki kitabı daha bulunuyor.Deha ve Şampiyon.Okumanızı şiddetle öneriyorum.

Bize tip konusunda bir kaç izlenim bırakacak muhteşem hayran çizimlerinden bazıları:

legend_by_luhander-d4lnyi8tumblr_mogn4oirqc1s9o9jpo1_500

2-KÜL/SHANI PETROFF&DARCI MANLEYfront-1

İnsanların renk renk ayrıldığını hayal edin.Mor,Kırmızı,Yeşil,Sarı,Kahve,Barut ve Kül.Mor en yüksek rütbedeki insanlardan ve Kül rengi en düşük rütbeli insanlardan oluşuyor.Kitap,iki kişinin ağzından anlatılıyor.Dax ve Madden.Dax bir Kül,Madden ise Mor.Madden,Dax’in abisinin eski kız arkadaşı.Kaderlerinin kesiştiği noktalarla birlikte roman harika bir hal alıyor.

Çok akıcı ve oldukça sade bir dil kullanılmış.Okumanızı yine ve yine şiddetle öneriyorum.

3-KURUCUNUN KIZI/AMY ENGEL

0000000644659-1

Baş karakter Ivy Westfall iki ayrı kökenli insanların aynı toplumda yaşadıkları bir yerde doğdu ve büyüdü.Geleneksel bir evlenme töreninde iki ayrı topluluğun kızı ve oğlu evlendirildi.Bunlar Ivy ve Bishop’tan başkası değildi.Bishop’ın ailesi devletin başında.Ivy ve ailesi ise devletin başına geçmek istiyorlar.Bunun ucunda gerçekleşmesi gereken bir ölüm var.Hikaye evlilikle birlikte entrikalar doğuruyor.Gayet sürükleyici olan bu kitabın ikinci kitabı da mevcut.

bu-yilin-merakla-beklenen-kitaplarindan-kurucunun-kizi-tek-solukta-okuyacaginiz-surukleyici-bir-kita

İşte mükemmel bir hayran çizimi:

tumblr_nrlg9mvlc61qm7g6po1_1280

4-THE 100/KASS MORGAN

the-100

The 100 çoğu insanın bildiği bir kitap.Çünkü hali hazırda dizisi bile var.Kitap bir kaç kişinin ağzından anlatılıyor.Bundan binlerce yıl sonra dünyanın yok olmasıyla birlikte kalan çok az insanın uzaydaki bir gemide yaşaması ve gelişen olaylar anlatılıyor.Baş karakterlerden Clarke’in annesi ve babası gemide bilim insanı olarak görev alıyorlardı.Ta ki beklenmedik şeyler yaşanana ve bir kumpasa kurban gitmelerine dek.

Wells ise Clarke’in eski erkek arkadaşı olmasına karşın geminin başında bulunan Sanşölye’nin oğluydu.

İkisininde içinde bulunduğu,tutuklu 100 kişi dünyaya deney faresi gibi gönderiliyor ve hikaye tam bu anda başlıyordu.Hayatta kalma mücadeleleri ve kayıplarla dolu bu seri çok hoşunuza gidecek.

5-GÖLGE VE KEMİK/LEIGH BARDUGO

0000000429561-1

Baş karakter Alina Starkov’un Karanlıklar Efendisi ile tanışmasıyla başlayan hikaye oldukça hareketli ve baş döndürücü.Alina sıradan ve alt tabakadan bir insanken hiç bilmediği bir özelliği sayesinde birden kendini bambaşka yerlerde ve amaçlar peşinde buluyor.Seri tam üç kitap.Okuduğunuza tamamen değecek.

İşte bazı hayran çizimleri:

fa2917fa48e004921200e23509685f6b

5a85bb9ae765902e70a54d271327985asankta_alina_by_phantomrin-d85ddm5

 

377 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Bursa-19/Grafik Tasarım

Leave A Reply

Ankara Temizlik