Muse İstanbul’a Geliyor

0

Veee işte geliyorlar. Rock’n Roll’u birçok  türde harmanlayıp dokunaklı sözleriyle kalbimizi fetheden Muse İstanbul’a geliyor. Daha önce ülkemizde 7 Nisan 2002’de Maslak Venue ve 2 Eylül 2006’da Rock’n Coke Festivali’nde iki kez konser veren Muse, İstanbul Blue Night sponsorluğunda bir kez daha Türkiye’ye geliyor. 26 Temmuz’ da Küçükçiftlik Parkta gerçekleşecek konserin biletleri ise satışa çıktı bile. Dünyanın en büyük açık hava festivali Glastonbury Festivali’nde headliner olarak sahne alacak gruba ise Birth of Joy, Ferman Akgül, You May Kiss The Bride ve ilerleyen zamanda eklenecek birçok grupta yer alacak.

1994 yılında Matthew Bellamy, Chris Wolstenholme ve Dominic Howard üçlüsünün kurduğu grup, 7 stüdyo ve 4 konser albümüne sahip. 2006 yılında “Supermassive Black Hole” adlı şarkılarının Alacakaranlık filminde kullanılmasıyla yeni ve geniş bir hayran kitlesine ulaşan grubun ayrıca “Survival” adlı şarkısı 2012 Yaz Olimpiyatları resmi şarkısı olarak belirlendi ve grup tarafından Londra’da gerçekleşen olimpiyatların kapanış töreninde sahnelendi.

muse

MTV Avrupa Müzik Ödülleri’nden BRIT Ödülleri’ne, Amerikan Müzik Ödülleri’nden Grammy Müzik Ödülleri’ne kadar birçok prestijli ödüle sahip olan grup, 2015’de çıkardıkları son albümleri Drones ile de büyük ses getirerek 58. Grammy Müzik Ödülleri’nden ‘’Yılın En İyi Rock Albümü” seçildi. Daha önce inanılmaz konserler veren Muse, ayrıca birçok ödül gecesinde de sahne aldı.

Bu başarıları sayesinde Rolling Stone dergisi “Günümüzün En İyi Sahne Şovlarına Sahip 50 Grubu” listesinde, 29. sırada yer verdikleri Muse için göğüs kabartan övgülerde bulunmuştur. Ayrıca Brian May gibi efsane sanatçılardan da övgü alan grup kesinlikle dinlenmesi gereken bir kült haline gelmiştir. Mükemmel olacağını düşündüğümüz bu konseri sabırsızlıkla bekliyoruz. Eğer hala dinlemediyseniz lütfen playlistlerinize ısrarla ekleyiniz.

 

305 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply

Ankara Temizlik Canli Casino NetSpor Haber