Mis Gibi Bir Komplo Teorisi Daha; Kurt Cobain CIA Tarafından Öldürüldü

0

Ölümünün ardından yıllardır bir çok komplo teorisi ortaya çıkan Kurt Cobain ‘e dair bir komplo teorisi daha; CIA mi öldürdü? Yeni iddia da ise teori şöyle 22 yıl önce intihar eden Kurt Cobain aslıdan CIA yatafından öldürüldü.

Müzik dünyasının efsane gruplarından Nirvana’nın solisti Kurt Cobain’in ölümü ardından onca teori çıktı ama bu çok daha farklı. Bu iddianın veya komplo teorisinin çıkışının dayanış kaynağı bir kitap. John Potash’ın, “Drugs as Weapons Against Us” adlı kitabında başarılı grubun solisti 27 yaşında ölen Cobain’in uyuşturucu bağımlısı haline getirilip ardında ABD istihbarat yetkilileri tarafından öldürüldüğü öne sürüldü.

John Potash şu açıklamalarıda gündeme sundu: “Kanıtlar, ABD istihbaratının Cobain’i, eroin kullanımını teşvik etmek için kullandığını gösteriyor. “Baskı altına alınmış kanıtlar, ABD istihbaratının Cobain’in radikal sol görüşünden ve uyuşturucu kullanmayı bıraktığında üstü kapalı bir şekilde uyuşturucu kullanmamayı teşvik edeceğinden dolayı ölümünü planladığını gösteriyor” dedi.

Bunun ardından kitabın yazarı ve bu ilginç komplo teorisinin öncüsü John Potash, Kurt Cobain’in uyuşturucunun Amerika’da popüler hale gelmesine yardım etmiş olduğunu ve ayriyetten de sol görüşlü oluşunun ABD istihbarat güçlerinin onaylamadığından dikkat çekmiş olduğunu belirtti. Hatta yazar Potash’a göre bir çok ünlü CIA’in hedefinde idi gerek John Lennon, Jimi Hendrix ve gerekse Tupac…

Ölümünün ardında  onca teori ortaya konan Cobain’in ölümünden eşi Courtney Love’ın aldatıması vb. teorilerde yakın zamanda ortaya atılmıştı.

PEKİ SİZ BU KONU HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

423 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Seren / 17 / Ankara Nam-ı değmez 'tamvururgirl' dersem bilmezsiniz.

Leave A Reply

Ankara Temizlik Canli Casino NetSpor Haber