Mezuniyet Balosu İçin Tavsiyeler

2

 

Yıl sonuna çok az bir vakit kaldı ve son sınıflar çok heyecanlılar.İlköğretim,ortaokul,lise ve üniversite son sınıf öğrencileri ne giyeceklerini şimdiden düşünmeye başladılar.Bizde size elimizden geldiğince yardım etmek için buradayız.Öncelikle elbise modellerinden başlayabiliriz…

large (1)

Göbeği açık,uzun aşağı doğru uçuşan model;

İki parçadan oluşan bir kıyafet seçebilirsiniz eğer büstiyer tarzı bir üst seçecek ve etek olarak uzun uçuşan bir model seçecekseniz,göbek kısmı açık olduğu için üst kısmının fazla dekolteli olmamasına dikkat etmelisiniz.Ayrıca iki parçanın bir bütün oluşturacak şekilde seçilmesi gerektiğini unutmayın.

large (2)Klasik balık modeli ;

Eğer balık modeli seçecekseniz elbisenin çok sıradan gözükmemesi için üst kısmının detaylı olmasına veya straptez yerine iki askılı omzu açık bırakan bir model olmasına dikkat edebilirsiniz.

large (3)

Derin yırtmaçlı modeller;

Uzun bir etek giymek istiyorsanız derin yırtmaçlı modelleri deneyebilirsiniz,elbisenin üst kısmı fazla detaylıysa ayakkabı seçiminide ona göre yapmalı abartıya kaçmamalısınız ama eğer üst kısmı detaylı değilse, düzse takı ve ayakkabı ile hareketlilik katabilirsiniz.

large (4)Tütülü modeller;

Tütülü modellerde alt kısım zaten gösterişli olduğu için üst kısmın sade ama şık olmasını sağlamalısınız.Tütülü diz hizasında bir eteğin üstüne uygun bir büstiyer giyerek farklı ve hoş bir görünüm elde etmiş olursunuz.

large (5)

Büstiyer ve mini etek modelleri;

Birbiriyle takım olan büstiyer ve minik etekler yine iki parçadan oluşan zarif bir seçim olur.

large (6)


 

YAPMAYIN !

Abiye denildiğinde herkesin aklına ilk geleceklerden birisi de saten olur.Ama üstteki gibi tütü ve saten birleşimi abartılı ve rüküş kaçıyor.Ben satenden uzak durulması taraftarıyım…

large (8)

Alt kısmı uzun ve uçuş uçuş modeller;

Boyu uzun olanlar için tatlı bir renk seçimiyle eşsiz duracağını düşündüğümüz bir model.Üst kısmı dantelle oldukça hoş bir şekilde süslenmiş olan kıyafetleri kaçırmayın!

large (9)

Uzun kollu alt kısmı hafif kabarık derin yırtmaçlı modeller;

Bu tip modellerde üst kısmının ne şekilde detaylandırıldığı önemli eğer resimdeki gibi detaylandırıldıysa daha sade bir ayakkabı seçilmeli, fakat üst kısım tamamen düzse takı ve ayakkabı ile süsleyebilirsiniz.

large (10)Sırt dekolteli modeller;

Eğer sırt dekolteli bir elbise seçecekseniz saçınız toplu ya da yandan omuzlarınıza inecek şekilde olmalı ki sırt detayı ortaya çıksın.

large (11)

Alt kısmı şeffaf tüllü modeller;

Son zamanlarda dize kadar ya da mini etek kısmının üstünden aşağıya doğru süzülen tüllü modeller çok yaygın,taş detayı abartılmayan bu tip modeller en güzel elbiselerden birisi.

large (12)

Sade ama asil modeller;

Düz ve tek renk olan uzun ya da yarım kollu, alt kısmı dar olmayan elbiselerde çok sevilen modeller arasında.Her ne kadar sade gözüksede çok asil durduğu kesin.large (7)

YAPMA !

Leopar deseni,koşarak uzaklaş deriz…

Şimdii gelelim erkeklere,ne sandınız sadece kadınlara hazırladığımızı mı ? Suits up! 😉

large (14)

Klasik siyah takım ince siyah kravat

Her ne kadar klasik gözükse bile erkeklere en yakışan kıyafetlerden biri olduğu kuşkusuz.

large (15)

Renkli takım,desenli kravat

Eğer klasik olmak istemiyorsanız farklı renkte bir takım(lacivert,bordo ya da açık renk) ve desenli bir kravatta seçebilirsiniz.

large (16)

Pantalon askısı ve papyon ikilisi

large (17)Klasik takım ve kalın siyah kravat

Kravat deyip geçmeyin ! Her ne kadar ince kravatı daha çok yakıştırsamda erkeklere,klasik siyah bir takıma gidecek ikinci güzel aksesuar siyah kalın bir kravat olabilir.large (18)

Partneriyle gidecek olanlar için;

Kız arkadaşınızın giydiği kıyafetin renginde bir kravat ve mendil takmanız harika olacaktır.

large (19)

Gömlek-ceket-spor ayakkabı-güneş gözlüğü

Spor ama şık olan bu tarzı,balo yeri açık havada olacak olanlar yapabilir.Ama eğer balonuz gece vakti başlıyorsa,gece güneş gözlüğü TABİİ Kİ takmayacaksınızdır.

large (20)

Gömlek ve mendil;

Gömleğinizle aynı renkte ve desende bir mendil takmanızda seçenekler arasında.

large (22)

Siyah takıma siyah papyon

Siyah klasik bir takıma yakışacak kravattan başka elbette siyah papyon var !

large (23)

Renkli veya desenli papyon;

Renkli veya desenli bir papyonda seçebilirsiniz.Gömlek düğmeleri renkli papyonunuzla veya mendilinizle uyumlu olan bir seçimde yapabilirsiniz…

DİPNOT:Baloya partneriyle katılacak olan erkeklere tavsiye,partnerinize bir çiçek almaya ne dersiniz ?

2,132 total views, 2 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

2 yorum

  1. Yazar Kafkas on

    Yorumunuzu geç farkettim,keşke yardımcı olabilseydim fakat mezuniyet dönemide geçti ama önümüzdeki yıl tavsiyenizi göz önünde bulunduracağım…

Leave A Reply

Ankara Temizlik