Meslek Seçimlerinin Püf Noktası: Mutlu Olmak

0

Mesleğimiz hayatımız boyunca bize maddi ve manevi gelir sağlayacak şeydir.Doktor, mühendis, veteriner, psikolog ve daha bir sürü meslek. Hayata atılmak için seçtiğimiz, severek yaptığımız şey. Hayallerimize ulaşmak içinde girmemiz gereken bazı sınavlar. Hazır YGS sınavı başvuruları başlamışken bu içerik eminim sizi bilgilendirecek.

meslekler ile ilgili görsel sonucu

KENDİNİZİ KISITLAMAYIN

Asla kendinizi kısıtlamayın. Benim sayısal bilgim iyi değil, mühendis olmamam ya da ben bir kadınım inşaat mühendisi hoş durmaz, hayır durur. Bir şeyi yapmak istiyorsanız bilgim yeterli değil demeyin. Kimin bilgisi yeterli ki? Kendinizi benim kafam almıyor diye kısıtlamayın,çalışırsanız her şey olur.

İlgili resim

Kadınsınız ve orduda görev almak istiyorsunuz, bunu yapabilirsiniz. Subay, Astsubay olabilirsiniz. Sadece sevmeniz yeterli. İsteyerek, her sabah uyandığınızda işe gülerek gitmenizi sağlayacak meslekler seçin. Maaşı iyi diye veya iş olanağı daha çok diye doktor olmak,avukat olmak zorunda değilsiniz, istemiyorsanız olmayın. Çizime, müziğe, sanata yeteneğiniz varsa ve seviyorsanız bunu heba etmeye gerek yok.

İlgili resim

Turizmi, ticareti seviyorsanız iş adamı,kadını olun,olabilirsiniz. Bilim insanları olun, kimyaya bayılıyor musunuz? Kimya mühendisi olun. Sadece ne olursa olsun sevdiğiniz mesleği yapın.

İlgili resim

Çünkü bu ülkenin, mesleğini severek yapan bireylere ihtiyacı var. Sağlık ocaklarında sıra beklerken insanlara bağıran bireylere ihtiyacı yok.Sana ve senin gibi mesleğini severek yapan,yapacak olan insanlara, güler yüzlü olan bireylere ihtiyacı var.Öğrencilerini,öğretmeyi sevmeyen öğretmenlere ihtiyacı yok, senin gibi içinde insan sevgisi olan bu işe aşık öğretmenlere ihtiyacı var.

meslekler ile ilgili görsel sonucu

Ülkemizde maalesef ki meslek seçimlerinde çoğu genç aile zoruyla sevmedikleri mesleklere yöneliyor ve yarısı daha üniversite ikinci sınıfta bölümünü değiştiriyor veya okulu bırakıyor.

Sevdiğiniz, istediğiniz mesleği yapmakta karşınıza çıkan zorlukları yenebilirsiniz, hemen vazgeçmeyin.

335 total views, 3 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Bursa-19/Grafik Tasarım

Leave A Reply

Ankara Temizlik Canli Casino NetSpor Haber