Melina Ünlüsü Röportajı / Wattpad

0

Keşfedilmemiş Yazarlarla Röportaj part 2’ye hoşgeldiniz. Bugün Kehribar’ın yazarı Melina ile röpotaj yapacağız.

Melina Ünlüsü kimdir? N’apar?

Melina… Aslında görüp görebileceğiniz en sıradan kızlardan olabilir. Okuduğu cümlelerde can bulur, yazdığı cümlelerle yeniden doğar. Kedileriyle vakit geçirmeyi çok sever, genellikle asabi ve sinirlidir fakat kedileri sevdiği zaman bu asabiyetinin azaldığını düşünür. Hastalıklıdır biraz, çok çabuk atara gelebilir. Okur, bol bol yazar, sevdikleriyle vakit geçirmekten büyük haz duyar ve arada sırada da dans eder. Onun dışında da pek bir numarası yoktur. 😀

Yazmaya ne zaman başladın? Kurgu aklına nasıl geldi?

Yazı yazmaya başladığım zaman 8 yaşındaydım, ilkokul öğretmenimin beni teşvik etmesiyle kalemi elime aldım ve ufak ufak öykülerle işe giriştim. Kehribar’ın kurgusu… Çok derin bir kurgu, 6 aya dayanıyor diyebilirim aslında. Bir gece birisine verdiğim değerin fazlasıyla gereksiz olduğunu ve onun gözünde bir hiç olduğumu anlamıştım, ertesi günse saatlerce yatağımda düşünüp Kehribar’ı kurgulamıştım. Bolca yaşanmışlık var anlayacağınız. Böylelikle Kehribar ortaya çıkmış oldu.

Vaov! Gerçekten bir ‘Vaov!’ Peki, Kehribar’da ki gibi hayatlar ister miydin?

İstemezdim…

Hayatını kaleme almayı düşünüyor musun?

Şu an yaptığım şey tam olarak bu zaten.

Peki… Arkadaşların ve öğretmenlerin senin yazman hakkında ne düşünüyor?

Arkadaşlarım bu konu hakkında beni çok destekliyorlar, okuyup düşüncelerimi belirtmekten geri durmuyorlar. Öğretmenlerim de onlara keza, özellikle eski edebiyat öğretmenim yazdıklarımı okur, bu yolda devam etmem adına beni yüreklendirirdi. Hepsi destekçilerim olarak arkamdalar sağ olsunlar.

Bir şeyler yazarken ilham kaynağın ne oluyor?

Bir şeyler yazarken genel olarak ilham kaynağım ben oluyorum. Kendi benliğimden, yaşadıklarımdan, çıkardığım derslerden esinleniyor ve ufak numaralar ekleyerek bunları güzel bir kurguyla harmanlayıp, kalemi elime alıyorum.

Kehribar’ın final bölümünü kafanda oturttun mu? Kurguladıysan minnak bir spoi alabilir miyiz?

Kehribar’ı yayınlamaya başlamadan önce bütün bölümlerin kurguları hazırdı diyebilirim. Spoiler konusunda… Ne olacağını söyleyemem fakat size ne mutlu son, ne de mutsuz son bahşedeceğim. Biraz farklı bir şeyler düşünüyorum açıkçası ancak okuyanların bundan tatmin olacağından şüphem yok. Sadece… Mendilleri hazırlasalar iyi olabilir, zira gözyaşı döktürmekten çekinmeye bilirim. :3

Yazı yazman okul hayatını ve sosyal hayatını etkiliyor mu?

Tabii ki etkiliyor, yalan söyleyemem. Misal okula gitmeyip bölüm tamamladığım oluyor, yahut arkadaşlarla bir yere gitme programı yapıldıysa ve ben bölümü tamamlayamadıysam kendimi bu eğlenceden mahrum etmek durumunda kalabiliyorum.

Kehribar seri olacak mı?

Hayır, tek kitap olacak fakat uzun bir kitap olacağını söyleyebilirim.

Yeni kitap yayınlamayı ne zaman düşünüyorsun?

Bu Temmuz’da ya da Ağustos ayında… Kısacası 2016 yazından yeni kurgularla okurlarımın karşısına çıkacağım.

Devrim gibi biriyle tanıştın mı, tanışmak ister miydin?

Devrim gibi biriyle tanıştım, bundan önceki hayatımda da tanışmayı istiyordum zaten.

Yan karakterler hakkında ki görüşlerin neler?

Aslında iyisinden kötüsüne hepsinin seviyorum zira hepsi benim kalemimden çıkan karakterler. Bir nevi nasıl olacaklarına ben karar veriyorum diyebiliriz. Onların ufak bir diyalogları için saatlerimi harcadığım oluyor, hepsine çok emek veriyorum bu nedenle hepsini seviyorum. Üstelik genelini yazarken de büyük bir haz duyuyorum.

Kötü yorum geliyor mu? Açıkçası ben hiç rastlamadım. Geliyorsa da kötü yorumlara karşın tepkin ne oluyor?

Şu ana kadar gelmedi diyebilirim sanırım… Sadece bir keresinde kurgunun yavaş ilerlediği konusunda yorum almıştım, bu kötü yorumdan sayılıyor mu? 🙂 Onun haricinde gelmedi, ama gelirse de hakaret içermediği sürece memnun olurdum sanırım. İnsanların eleştiriler sayesinde kendilerini geliştirdiğine inanıyorum.

Son sorumuza gelelim. Sence yazmadan yaşanır mı?

Bir laf vardır… “İnsanoğlu önce ateşi, sonra yazıyı bulmuş. Demek ki neymiş; yazmak için önce yanmak gerekmiş.” diye. Yanmadan, yani bir şeyleri yaşamadan ortaya verimli bir eser çıkabileceğine inanmıyorum. Ne kadar tecrübe ve ne kadar yaşanmışlık varsa insan kalemini o kadar sıkı tutar bence, cümlelerden ayırmaz.

Bu röportaj için sana teşekkürlerimizi sunuyoruz! Nice gelecek bölümlere!

Asıl ben teşekkür ediyorum. Çok keyifli bir röportajdı, benimle yapmayı es geçmediğiniz için minnettarım! :*

 

https://www.wattpad.com/story/63786769-kehribar

Melina’ya üstte ki linkten ulaşabilirsiniz!

 

441 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Yiyip kilo almayan, hazır cevap, ağustos çirkini, okul yansa odun atacak potansiyele sahip birey.

Leave A Reply

Ankara Temizlik Canli Casino NetSpor Haber