Mayıs Ayının İlk Haftası Vizyona Girecek 4 Efsane Film

0

1- The Men Who Knew Infinity (Sonsuzluk Teorisi)

Yapımı: 2015 – İngiltere

Tür: Dram, Biyografi

Oyuncular: Dev Pantel, Jeremy Irons, Devhika Bhise

Filmin Konusu: Film, Hintli matematik dehası Srinivasa Ramanujan’ın hayatını konu alıyor. Ranjuman, bulduğu matematik formüllerini birçok matematikçiye gönderir fakat hiç birinden dönüş alamaz. Sadece Cambridge’de matematik profesörlüğü yapan  Godfrey Hardy mektuplara dönüş yapar. Ranjuman’ın zekasından çok etkilenir. Fakat yazdığı formüllerin ispatının yapılması çok zordur. Bu yüzden onu İngiltere’ye davet eder. Ranjuman’ın İngiltere yolculuğundan sonra hayatı değişir.

 

2- Ankara Yazı Veda Mektubu

Yapımı: 2016 – Türkiye

Tür: Dram

Oyuncular: Gürkan Uygun, İpek Tuzcuoğlu, Ümit Acar, Burçin Abdullah

Filmin Konusu: 12 Eylül Darbesi’nde yaşanan bir aile dramı bu filme konu olmuştur. Ankara’da 10 Ağustos 1978’de bir kahve taranır. (Balgat Katliamı) Olaydan sonra polis olayla ilgisi olabilecek etraftaki birçok genci gözaltına alır. Bu gençlerin arasında 20 yaşında olan Mustafa Pehlivanoğlu da vardır. Mustafa’nın gözaltına alınmasıyla ailesi büyük telaşa kapılır. Babası Ahmet Bey oğlunun suçsuz olduğunu kanıtlamak için çok uğraşır. Daha sonra Mustafa idam cezasına çarptırılır ve bir sabah ansızın idam edilir.

 

3- Captain America: Civil War (Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı)

Yapımı: 2016 – ABD

Tür: Bilim Kurgu, Fantastik, Aksiyon

Oyuncular: Robert Downey Jr. , Scarlett Johansson, Chris Evans, Jeremy Renner

Filmin Konusu: Yenilmezler’in içinde bulunduğu bir olay kötü sonuçlanır. Politik güçler, Yenilmezler’in bir otoriteye bağlanması gerektiğine karar verirler. Bu durum Yenilmezler’in kendi içinde fikir ayrılıklarına düşmesine neden olur. Steve Rogers’ın önderliğinde olan grup, Yenilmezler’in hükümet baskısına aldırış etmeyip halkı korumaya devam etmesi gerektiğini savunur. Diğer taraf ise Tony Stark başta olmak üzere hükümetin kontrolünü destekler.

 

4- Adım Adım

Yapımı: 2016 – Türkiye

Tür: Dram

Oyuncular: Asuman Dabak, Haldun Dormen, Yüksel Ünal

Filmin Konusu: Eski balet olan Şevket ve eşi Zuhal görme engelli torunları Ayşen ile yaşamaya başlarlar. Bu gelişme onların hayatını çok farklı bir yöne çeker. Ayşen’de gerçek bir müzik yeteneği vardır. Şevket ve Zuhal onu konservatuara hazırlarlar. Bu macera karşılarına başka insanları çıkartacaktır. Engelini bir türlü kabullenemeyen Can ve kariyerinin en iyi yıllarında tekerlekli sandalyeye mahkum kalan Gökhan gibi.  Bu durum Şevket için toplumsal önyargılara karşı mücadeleye ve bir umut hikayesine dönüşecektir.

269 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply

Ankara Temizlik