Matkapla Mısır Yiyen Çocuğun Hazin Sonu

0

Bu sıralar matkapla mısır yemek moda oldu -tabi buna moda deniliyorsa-.Bazıları başarılı oluyor bazıları olamıyor. Aslında başarılı olsanız da yediğinizden bir şey anlar mısınız? Ben olsam anlamam. Bu genç kardeşimizde , diğerleri gibi matkapla mısır yemek istiyor. Fakat unuttuğu bir şey var. Ne mi? Matkapla mısır yemeye çalışıyorsunuz ama dişlerinizin sağlam olduğundan emin misiniz? Ve ya sakar olmadığınızdan ne kadar eminsiniz? Emin olsanız da ne kadar olabilirsiniz ki? Bu soruları unutmamak gerekir.

Bir şeyi yaparken 3 kere düşünmemiz gerektiğini anlatan bir durumla karşı karşıyayız. Ne demiş eşeğin bir tanesi: Boynuz umarken kulaktan olduk ”. Bilen bilir o fıkrayı. Kardeşimizin yaptığı olanlara değer miydi sizce? Bence kesinlikle değmezdi. Buna özentilik diyebilir miyiz? Birisi yapmış ve sizde yapmak istiyorsunuz. Peki neden yapmak istiyoruz? Zor bir şey olarak mı görüyorsunuz? Matkabın ucuna mısırı koyuyoruz ve matkabı çalıştırıp ön dişlerimize getiriyoruz. Sizce zor mu? İstediği kadar zor olsun. Canınız, yaptığınız işten asla önemli değildir. Aslında canınız herşeyden önemlidir. Bunlar atlanmayacak hususlar.

Bu kardeşimiz de matkapla mısır yemeye çalışırken olan mısıra değil bu sefer kendisine oluyor. Peki bundan sonraki hayatında dişleri olmadan neler yapacak? Porselen diş mi taktıracak acaba? Bunlar bizi ilgilendiren sorunlar değil demi. Aman dikkat! ”Benim dişim sağlamdır” deyip veya ”Bana bir şey olmaz ” deyip matkapla mısır yemeye çalışmayınız. Bizden uyarması. Gerisi size kalmış bir şey. İyi seyirler..

463 total views, 2 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Sanmıyorum bu açıklamanın beni açıklayabileceğini.

Leave A Reply

Ankara Temizlik