Marshmallow Nedir? Nasıl Kızartılır?

0

Şimdi böyle hem kızartılınca hem paketten ilk açılmış haliyle yenilebilecek bir yiyecek düşünün. Tadı da her iki türlü güzel olan. Düşündünüz mü? Düşündüğünüz şey marshmallow olmalı. Zira başka bir şeyin dışı çıtır çıtırken içi böylesine yumuşak olamaz. Marshmallow un fazlası dokunabilir ama bizce yememezlik olmaz. Tadı hakkında konuşacak olursak herkesin gözdesi olduğuna göre epey bir güzel olsa gerek. 

Peki Nedir Bu Marshmallow?

Eskilerde şeker yerine tıpta kullanılan marshmallow genellikle su, tatlandırıcı, sıcak suda yumuşamış jelatin, mısır şurubu ya da şeker ve dekstrozun birleşimi ile hazırlanan bir tür şekerlemedir.

Eski Mısır tarihinden günümüz zamanına kadar gelen marshmallow artık marketlerde bile kolaylıkla bulunabilir.

Marshmallow Nasıl Kızartılır?

Şişlere geçireceğiniz marshmallow ları kömür ateşi veya mum ışığı üzerinde kızartabilirsiniz. Tabii ocakta da aynı işlemi yapabilirsiniz ama yine de en azından bir mum ışığı daha ideal bir seçim gibi görünüyor..

 

Not: Ateşle oynamamalı bir kaza çıkar diyorsanız da bir paket alıp öylece yiyebilirsiniz. Her iki türlü yenildiğinde de tadı fazlaca nefis.

Diğer Not: Dilerseniz fotoğraftaki gibi ek tarifleri de uygulayabilirsiniz.

Tadını bu güne kadar hiç tatmamışsanız ya da kızartılmış halini hiç denememişseniz size en yakın markete bir koşu uğrayın derim. Aslında ben denedim ama bir daha alınır bir daha yenilir diyenler zaten biz demeden bakkal amcasına merhaba demeye gitmiştir diye düşünüyoruz. Şimdiden afiyet olsun 🙂

948 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply

Ankara Temizlik Canli Casino NetSpor Haber