Lisenin İlk Günü / Okul Tavsiyeleri

0

Okulların açılmasına 1 ay kalmışken, lisenin ilk gününe geçecek olanlar için bir kaç tüyo verelim. Öncelikle bir 9. sınıfın okula girdiği an, üst sınıflardan şu tür bakışlara maruz kalacağını bildirelim.

teog-lisenin-ilk-gunu-10-11-12-siniflar

Fakat gözünüzü korkutmanın lüzumu yok, 12. sınıflar olgun olduğundan dolayı size abla/abi gibi yaklaşacaktır. Diğerlerinin çömez muamelesine gülüp geçin, çünkü siz de seneye aynısını yapacaksınız. 🙂

İlk gün kesinlikle erken gitmenizi öneririm, okul müdürünüzün uzunca ve tek anladığınız kısmı ‘iyi dersler’ olan konuşmasını atlattıktan sonra sınıfta yer kapacağım diye sakın merdivenleri üçlü beşli çıkayım demeyin. En arkaya oturursanız öğretmenlerin gözünde 1-0 yenik başlarsınız, en öne oturursanız herkes sizi izliyormuş hissine gireceksiniz ve arkadaşlarınızla iyi bağ kuramayacaksınız.

Kaleyi içten fethedin, kurulun efendim ortalarda bi’ yerlere, oh mis. Karşı cinsi hemen süzmeyin, herkes birbirini süzüyor olacaktır zaten. Rahat takılın, ‘mahmut şu kıza bak lan’ ‘buket kızam çocuğa bak off’ gibi repliklerden koşarak kaçın. Kime güveneceğiniz belli olmaz. İlk dönem, hatta ilk yıl sevgili işlerinden uzak kalıp derslerinize odaklanın. Zaten siz bunu hayal edersiniz;

Fakat hayat size bunu sunar.

Yani umarım sunmaz…

Okulun bir podyum olmadığını unutmayın. Orası bir eğitim yuvası, okulun kuralları neyi gerektiriyorsa o şekilde giyinin ve kızlar kesinlikle makyajdan uzak dursun. Okulunuzun kuralları sıkı değilse elbette hırkalarla, saatlerle, gerek ayakkabınız gerek saç modelinizle formanın korkunçluğundan kurtulabilmeniz mümkün. Saç modelleri ve kombin türü şeyler için dilerseniz başka bir içerikte görüşürüz.

Kendinizi tanıtma kısmına geldiğinizde çok özele girmeyin, kısa ve öz tutun. İlk haftalardan sırlarınızı ortaya dökmeyin. Sıra arkadaşınızla iyi geçinin ve girişken olun. Unutmayın, yalnız değilsiniz. Ve sonuncusu, en önemlisi!

tumblr_inline_npfcp2SxNZ1qmhz76_500

1,078 total views, 2 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Mizah Editörü / Sosyal Medya Sorumlusu.

Leave A Reply

Ankara Temizlik