Leke Tedavisi

0

LEKE TEDAVİSİ
Gelişen teknoloji ile birlikte Leke tedavisi alanının da çok iyi noktaya gelinmiştir. Her leke farklı şekilde tedavi edilmelidir. Son moda tıp ve teknoloji sayesinde pek çok leke giderme yöntemi mevcuttur. Uygulanan leke tedavilerini birkaç başlık altında anlatabiliriz.
Günümüzde leke tedavisinde kullanılan en popüler lazerler ise Q-Switched Nd:YAG Lazer ve Fraksiyonel Lazerlerdir. Melanin bilindiği üzere cildimize rengini veren pigment maddesine verilen isimdir. Cilt lekeleri ise melanin miktarının normalin üzerinde olması nedeniyle ortaya çıkar. Lekenin lazer tarafından görülüp yok edilmesi normal cilt rengindeki hücreleri ise etkilememesi esasına dayanır. Tedavi yaklaşımları lekelerin yerleşimine, yaygınlığına ve tipine göre programlanmalıdır. Leke tedavisi sonrasında lekelenmelerin tekrarlamaması için önlemler alınmalıdır. Bunların en önemlisi güneş ışınlarından korunmak ve uzak kalmaktır. Bu yüzden leke tedavisi almakta olan hastalara güneşin en etkin olduğu saatlerde kapalı alanlarda bulunmaları ve gün içinde mutlaka belirtilen aralıklarla koruyucu özelliği yüksek güneş kremi uygulaması gerekliliği vurgulanmalıdır.
Melano Out System adı verilen enzim peeling, melaninin maddesinin koyu renge dönüşmesine neden olan tyrosinase enzimini baskılayarak ciltteki melanin oluşumunu azaltma yöntemidir. Ciltteki lekeli bölgelerin rengi açılarak oldukça iyi sonuçlar veren bir yöntemdir. Doğum lekeleri ve güneşe maruz kalmaktan ortaya çıkan lekelerin tedavisinde etkin bir yöntemdir. Enzim peeling cildi temizlemek ve üst tabakasını hafifçe soyarak yenilenmesini sağlayan kozmetik bir ürünle gerçekleştirilir. Bu işlem sayesinde ciltte iyileşme ve pürüzsüzleşme sağlanır. Yara izleri, yaşlılık lekeleri, güneş lekeleri tedavisinde kullanılırken aynı zamanda kırışıklıkların görünümünü de azaltır.
Tüm bu yöntemleri güvendiğiniz bir uzman tarafından yapılmasına özen göstermeniz sağlığınız açısından çok önemlidir. Bu konuda başarılı olan güzellik merkezlerinde leke tedavisinin olumlu sonuçlarını elde edebilirsiniz.

201 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply

Ankara Temizlik