League Of Legends Nedir?

0

Merhaba arkadaşlar. Bu gün sizlere League Of Legends oyununu tanıtacağım. Bu oyuna ilk girdiğinizde leveliniz 1 oluyor. Oyunu oynadıkça leveliniz yükseliyor ve en son 30 oluyor. Her oyun içi oyuna girdiğinizde 1 levelden başlayıp 18 levele kadar gidebiliyorsunuz. Yani diyeceğim şu ki bu oyunda, oyunun içinde bir oyun daha yaratıyorsunuz.Her oyunda XP ve IP kazanıyorsunuz. 3 farklı oyun modu vardır. Oyundaki amaç düşmanın ana kulesini yok etmek. Peki kadro dağılımları nasıl oluyor?

1- Sihirdar Vadisi

Her koridoru üç kuleyle bir inhibitör korur. Merkezi ise iki kule korur. Tüm takıma faydalı güçlendirmeler veren iki büyük canavar bulunur.

Solo (Üst koridor): Bu koridor tek kişi kabul ediyor.

Mid (Orta koridor): Bu koridor tek kişi kabul ediyor.

Jungle (Ormancı): Ormancı olan kişi herhangi bir koridora sadece yardım amaçlı gider. Ormandaki hayvanları öldürerek oyun içi XP kazanır.

Bot (Nişancı & Destek): Bu koridor iki kişi kabul ediyor. Birisi fiziksel hasar vuran nişancı, diğeri ise nişancısını koruyan destek.

2-Sonsuz Uçurum

Oyunu oynayan arkadaşların diliyle ARAM. Burda tek yol vardır ve beşer kişilik iki takımdan oluşur.köprünün her iki ucunda iki üs yer alır. Köprü iki kule ve bir inhibitör tarafından korunurken, merkez bir çift kule tarafından savunulur.

3-Uğursuz Koruluk

Oyunun en az oynanan modudur denilebilir. Sihirdar Vadisi’nden daha küçük bir haritadır. Koridorlar, tarafsız alanın iki yanında kalır. İki koridor boyunca ikişer kule bulunur. Merkezi ise tek bir kule korur. Takımlar üçer şampiyondan oluşur. Şampiyonlar oyuna bol miktarda altınla başlar. Haritanın daha küçük olması ve şampiyonların daha kolay seviye atlaması, daha kısa süren ve daha yüksek katil skorları olan oyunlar oynanmasını sağlar.

XP ve IP Nedir? Ne İşe Yarar?

XP tecrübe puanınız, IP ise oyun içindeki paradır. XP oyundaki levelinizi yükseltmeye yarar. IP ise oyun içindeki paranız. Peki bu parayla neler yapılabilir? IP ile rün satın alma, Hero satın alma vs gibi şeylerde kullanabilirsiniz.

RP Nedir? Ne İşe Yarar?

Arkadaşlar oyuna para yatırmak denir ya heh tamda o. RP, IP ile satın alınan herşeyi satın alır ama IP, RP ile satılan hiçbirşeyi satın alamaz.

Oyun içi karakterleri anlatan güzel bir animasyon videosu var aşağıda. İyi seyirler.. 🙂

 

309 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Sanmıyorum bu açıklamanın beni açıklayabileceğini.

Leave A Reply

Ankara Temizlik