Kürtaj Ankara Uzman Doktorları

0

Kürtaj Ankara uzman doktorları

1983 yılından bu yana hayatımıza giren kanun ile artık gebeliğin 10. Haftasına kadar istekli ve yasal olarak gebelik sonlandırma yani kürtaj işlemi yapılabilmektedir. Bu süreye kadar kişi talep ediyorsa kendi isteği ile kürtaj yaptırabilir. Burada önemli olan kürtajı doğu bir hekime yaptırmalı ve mutlaka dikkatli olunmalıdır. Kürtaj Ankara kliniklerinde hekim aracılığı ile almanız gereken bu operasyon sizler için bir o kadar zorlu bir süreç iken, karar almanız sonrasında çok daha kolay olabilmesi için hekimin önemi büyüktür. Kürtaj Ankara Doktor Uzay Yıldırım ile sizlerde isterseniz başarılı bir şekilde ve en önemlisi emin ellerde operasyon olabilirsiniz.

Kürtaj sadece istekli mi yapılmaktadır?

Yasal süreç olarak kişinin hiçbir neden olmadan gebeliği sonlandırması zaten 10. Haftaya kadar olabilmektedir. Bu sürecin dolması ile birlikte ancak anne ya da bebeğin sağlığı yani canı söz konusu isteyen kadının rızası ile zorunlu kürtaj işlemi yapılabilir. Annenin gebelik ayına göre farklı teknikler uygulanabilir. Vakumlu kürtaj olabileceği gibi ilaçla kürtaj da doktor gözetiminde yapılabilir.

Vakumlu kürtaj nedir?

Vakumlu kürtaj en çok uygulanan yöntemlerden biridir. Elektrikli vakum ile yapılan bu kürtaj rahim içine yerleştirilen bir plastik kanül ile gebeliğin boşaltılmasından oluşuyor. Elbette bunun yanı sizin için hangi yöntemin daha sağlıklı olacağını doktorunuz Uzay Yıldırım veriyor olacak. Beraber karar aşaması sonrasında gebelik hemen hızlıca sonlandırılır.

Kürtaj sonrası hamile kalınır mı?

İster zorunlu olsun isterseniz de isteğe bağlı kürtaj fark etmeksizin kürtaj sonrası hamile elbette kalınabilir. Kürtaj işleminde sadece gebeliğin sonlandırılması sağlanılır. Yani herhangi bir başka müdahale edilmez. Kürtaj sonrası hamilelik sağlıklı geçebileceği gibi elbette olumsuz da sonuçlanabilir bunun için kesin bir tanı koymak doğru olmaz ama her zaman kürtajınızı emin ellerde ve işin uzmanı ile yaptırdığınızda riskleri ortadan kaldırmış olacaksınız.

Kürtajda doğru tercih

Kürtajda asla merdiven altı diye tabir edilen adresleri ve bu işte doktor olmayan kişilere kürtaj işlemini yaptırmayınız. Kürtaj sonrası hamilelik doğru yapılan kürtaj ile sorunsuz geçecektir. Doktor Uzay Yıldırım Ankara’da yaşayanlar için doğru bir tercih olabilir. www.uzayyildirim.com adresinden detaylı bilgi alarak operasyon için kendilerini ziyaret edebilirsiniz.

682 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply

Ankara Temizlik