Kötü Ruh; Rosenheim Olayı

0

Sizce telepatik güçleriniz yüzünden başınıza en fazla neler gelebirilir?

Dünyada bilimin açıklayamadığı, sırrı gün yüzüne çıkmamış ve ya çıkamamış onlarca olay vardır. Bunlardan biride 19 yaşında ki Annemarie Schneider’ın  ve patronun başından geçen gizemli bir o kadarda tüyler ürpertici ‘Rosenheim’ yani ‘ruh tacizi’ anlamındaki olay.

Bu gizemli olaylar Almanya’da gerçekleşmiş ve sırrı hala bilinmeyen olaylardan biri.  Sigmund Adam isimli ünlü bir avukat bir gün işyerinde / ofisinde bnulunan elektronik aletler ve lambaların kendi kendiliğinden işlediğini,yanıp- söndüğüne şahit olur.

Olay Güney Bavaria eyaletinde bulunan Rosenheim kasabasınd avukatlık yapmakta olan Sigmund Adam’ın yazıhanesinde 1967 yılınnda gerçekleşiyor. Gün geçtikçe olaylar sırrını koruyor ve hatta dahada artıyormuş.

Bu arada beklenmeyen şeylerde artıyormuş. Telefonlar çalıyor , fotokopi makinası kendiliğinden ne olduğu anlaşılmayan belirsiz nesne ve cisimlerin fotokopilerini çekiyor ve hatta bilgisayarlar devreye giriyor yetmez gibi printer ise manası olamayan yazılar yazıryor imiş. Elektrik lambları yanıp sönmeye de devam etmiyor değil tabii. Fakat sorunlara biri daha ekleniyor aslında bu aletlerin hiç biri elektrik şebekelerine bağlı değiller. Hatta prize bile takılı değiller.

Olaylar tam 5hafta boyunca devam ediyor ve gözlem altında tutulmaya çalışılınıyor. Telefondan aranılan avukat 800 aranma sonucunda hiç birşey anlamıyor ve hiçbir anlam çıkaramıyor. En sonunda avukat yetkililerden yardım istiyor ve ses spektrumu yardımı ile dinlenesede pek bir şey anlaşılmıyor. Posta müdürlüğünce dinlenmeye devam edilen konuşma kayıtlarında bir canlı sesi tespit edilmiş olsada ses anlaşılmayan bir dilde bir şey anlatmaya çalışıyor.

Paranormal olaylar devam ederken artı o dönemde dünyaca tanınmış Parapsikolog Prof. Hans Bender’den yardım alınması konusunda karar alınıyor. Bender, ofiste yaptığı araştırmalar sonucu olayların Annemarie Schneider yani avukatın sekteri etrafında geliştiğini fark ediyor. Araştırmalarının arsında Parapsikolog Prof. Hans Bender bu olayı şöylece açıklığa kavuşturuyor; “HAP: Human agent Poltergeist yani İnsanın sebep olduğu tacizler.

292 total views, 4 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Seren / 17 / Ankara Nam-ı değmez 'tamvururgirl' dersem bilmezsiniz.

Leave A Reply

Ankara Temizlik Canli Casino NetSpor Haber