Korku & Gerilim Severler İçin Dizi Önerisi

0

Öncelikle dillere destan bir güzellik ve seksilikle konusunu işleyen,içten içe korkmamıza sebep olan dizideki yakışıklı oyuncularıyla nefes kesen muhteşem dizi: AMERİCAN HORROR STORY
American Horror Story, Ryan Murphy ile Brad Falchuk tarafından yaratılan Amerikan korku-drama televizyon dizisidir.Genellikle izleyici kitlesi gençtir,ama korkuyu doya doya yaşamak isteyenler için yaşa bakılmadan izlenecek bir dizi olduğunu düşünüyorum.Fakat bu sırada küçük izleyicilerimizi de unutmamak gerekir,maalesef ki çocuklar dizimiz 18 yaş altı izleyicilere uygun değil. Özellikle dizinin 2.sezonu olan Asylum bazı ülkelerde gösterime girmemiş ve çoğu ülkelerde de 21 yaş sınırı getirilmiştir.Antoloji serisi olarak adlandırılan American Horror Story’in her sezonu, farklı bir dizi karakter, mekâna ve farklı öykülere sahip olan bağımsız bir mini dizi olarak seyirciye sunulmuştur.Yani demek istediğim her sezon farklı hikaye ve farklı karakterlerden oluşur. Dizi, Amerika Birleşik Devletleri’nde, kablolu televizyon kanalı FX’te yayınlanmaktadır.Televizyon eleştirmenleri izleyici kitlesi tarafından oldukça iyi eleştiriler alan dizi özellikle Jessica Lange ve oyuncu bünyesi ile övgü aldı.Dizi toplam 5 sezondan oluşuyor;1.sezon Murder House 2.sezon Asylum(benim favori sezonum)3.Coven 4.Freak Show 5.Hotel olmak üzere efenim 🙂 Şimdi sizlere o muhteşem oyuncu kadrosundan biraz bahsedeceğim..
Eveet her sezonda karşımıza çıkan genç kızların sarışın gözdesi Evan Peters bu yakışıklı oyuncu mükemmel kabiliyetiyle ilk sezondan gözünüze çarpıyor.
Sarah Paulson her sezonda oynayan kadrolu oyuncumuz.Bu kadında benim dikkatimi çeken yegane şey mistik karakterleri harika bir şekilde canlandırması.2.sezon Asylum’da dikkatimizi çekmeyi başaran oyuncu.
Ve yılların yaşlandırmadığı tek kadın karşınızda Jessica Lange 66 yaşında olan bu güzel kadın canlandırdığı her karakterin resmen hakkını veriyor diyebiliriz.Her sezonda güçlü karakterleri canlandıran Jessica sadece 5.sezon Hotel’de olmaması hayranlarını ciddi anlamda üzdü.American Horror Stroy’de seni tekrar görmek istiyoruz güzel kadın.
Evan Peters’ın yanına en çok yakışan bir güzel daha Teissa Farmiga ilk sezon Evan ile yakaladıkları uyumu ve aralarındaki çekimi hissetmemek mümkün değil.
Bahsetmeden geçemeyeceğim bir kişi daha varsa oda Denis O’Hare özellikle 5.sezon Hotel’de bir travesti karakteriyle karşımıza çıkan bu adamı oynadığı rolden sonra daha da çok beğendim.
Dizinin güzellikleri anlatmakla bitmiyor bu güzel kadronun üstüne birde Adam Levine ,Neil Patric Harris, mavi gözleriyle can yakan Matt Bomer ve Lady Gaga’da cabası.
Korku ve gerilimi doruklarda yaşamak isteyenlere tavsiye ederim,pişman olmayacaksınız.

489 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply

Ankara Temizlik