Suriyeli Mülteci Türk Gencini Öldürdü!

0

Konya Beyşehir’de sahipsiz bir sokak köpeğini sebepsizce tekmeleyerek döven ve Suriyeli olduğu öğrenilen dört kişi kendilerini ”Köpeği neden tekmeliyorsunuz” diye uyaran 18 yaşındaki Bayraktar’ı bıçaklayarak öldürdü. Suriyelilerle çıkan kavgada, soyadı belirlenmeyen 21 yaşındaki Suriyeli İbrahim ‘de bıçaklanarak hayatını kaybetti. Bu olaya tepki göstermek için toplanan vatandaşlarla Suriyeliler arasında çıkan olaylar da 3 kişide bıçaklanarak yaralandı. Hastane önünde toplanan ve acil servise girip Suriyelileri linç etmek isteyen Mehmet Bayraktar’ın yakınları polis tarafından güçlükle engellendi.

 

Olay, dün saat 22:00 sırasında Konya’nın Beyşehir ilçesinin Prof. Dr. Yılmaz Muslu Caddesin’ de meydana geldi. Mehmet Bayraktar, iddiaya göre Suriyeli olan dört kişilik grup sokak köpeğini tekmeleyince bunu gören Bayraktar ”Köpeği neden tekme attınız” diye sorarak uyarıda bulundu. Bunun üzerine Bayraktar ve Suriyeliler arasında kavga çıktı.  Küfürle kavganın büyümesi üzerine iddiaya göre her iki taraf birbirine bıçakla saldırdı.  Çıkan kavgada Mehmet Bayraktar ile soyadları belirlenmeyen Suriyeli İbrahim, 21 yaşındaki Abdullah Muhammed ve 22 yaşındaki Ahmed Said kavgada yaralandı. Yaralılar ambulans ile Beyşehir Devlet Hastanesine kaldırıldı. Yirmi bir yaşındaki Suriyeli İbrahim ameliyat sırasında yaşamını yitirdi. Suriyeli yaralılarından biri ise Konya ‘ ya götürüldü.  Olayı duyan Bayrak’ın tanıdıkları soluğu hastanenin önünde aldı. Sinirli kalabalık hastanenin içine girip Suriyelileri linç etmek istedi. Ancak polis engelledi. Kalabalığın içeriye girme ısrarı artınca polis biber gazı sıktı. Polis ve Jandarma sıkı bir önlem aldı.

Beyşehir’deki olaylar sabah saatlerine kadar sürdü. Sabahın ilk ışıklarıyla kalabalığın bazıları hastane önünden ayrılırken, bir kısmı ise hala beklemeye devam etti.

Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük ile İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, hastaneye gelip, incelemede bulundu.

Hayatını kaybeden Mehmet Bayraktar’ın cenazesi için polis geniş güvenlik önlemi aldı.

Her iki tarafında başı sağolsun…

266 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply

Ankara Temizlik