Kıyafete Bulaşan Makyaj Nasıl Temizlenir?

0

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz dönem mezuniyet dönemiydi. Kim ne giymiş, kim kıyafetten onay aldı kim onay almadı konuşurken bir tanesi tam yerine göre giyinmişti. Seçtiği kıyafet hem bedenine hem ortama uyuyordu. Sonra tabii çok övdük, çok konuştuk ve haliyle göz değdi ve makyaj tazeliği yaparken kıyafetine bir iki damla fondöten bulaştı. İki saat çıkarmaya çalışsa bile çıkaramadı. Peki ya nasıl yapmalı da bu fondöteni kıyafetten çıkarmalı? Bunun gibi diğer makyaj lekelerini nasıl çıkarabiliriz?

Sıvı Malzemeyi Kıyafetten Çıkarma Yolları

Fondöten veya aydınlatıcınız kıyafete bulaştığı zaman bıçak veya benzeri bir alet ile lekeleri sıvayın. Sonrasında da bir buzu eriyene kadar lekenin bulaştığı yerde tutun. Soğuk su lekenin çıkmasında yardımcı olacaktır.

Ruj Lekesini Kıyafetten Çıkarma Yolları

Rujunuz kıyafetinize bulaştığı zaman saç spreyinizi lekenin bulaştığı yere sıkın. Birkaç dakika saç spreyini beklettikten sonra kağıt havluyu soğuk su ile ıslatıp hafif hafif lekenin üzerine bastırın.

Eyeliner ve Maskarayı Kıyafetten Çıkarma Yolları

Makyaj çıkarıcınızı pamuk üzerine ufak bir miktar döküp oluşan lekenin üzerinde hafifçe gezdirin. Sonrasında bulaşan makyaj çıkarıcısını soğuk su yardımıyla yıkayabilirsiniz. Yanınızda su yoksa ıslak mendili de kullanabilirsiniz.

Allık ve Farı Kıyafetten Çıkarma Yolları

Tozlar kıyafetinizle bütünleştiği zaman elinizle temizlemek yerine lekeyi büyütürsünüz. Ellerinizi kullanacağınıza saç kurutma makinesinin soğuk hava üfleyen kısmı ile bulaşan toz lekelerinizden kurtulabilirsiniz.

291 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply