Memurların Kılık Kıyafetinde Değişiklik

0

1982 anayasasından beri belirli bir kural ile işe gidip gelen memurların kıyafetleri bu yıl bir miktar değişikliğe uğradı. 34 yılın sonunda kıyafet üzerine bir şeyler değişiklik gösterdi.

Türkiye’de çalışan memurlar kıyafet konusunda artık biraz daha esnetilmiş kurallar ile giyinip iş yerlerine gidebilecek.

Memur giyimi bu düzenlemeden önce en son 1982 anayasası ile belirlenmişti.

Kadın memurların dizin üzerinde bir etek ve kot pantolon giymeleri yasak iken artık kot pantolon giyerek işe gidebilecek kurallara sahipler.

Lakin yırtmaçlı etek, dizlerinin üzerinde bir etek veya gömlek ve benzeri üstlerin kolsuzunu iş ortamında halen giyemeyecek durumdalar.

Erkek memurların ise artık saç, sakal ve bıyık bırakmaları serbestleşmiş hale geldi. Tabii yine de çok uzatmamak kaydı ile. Ve sakallarda şekli belirlemenize izin verilmiş! Normal sakal isterseniz normal sakal, top sakal isterseniz top sakal uzatarak (çok uzatmamak şartı ile) iş yerinize gidebilirsiniz. Saç boyutları enseyi aştığı taktirde kuralları çiğnemiş oluyorsunuz.

Ve birde kravat konusu. Bu zaman sonrasında kravatı diler iseniz takabilir, diler iseniz takmayabilirsiniz. Kravat konusu biraz kıyafetinize, güne ve tabii keyfinize kalmış bir konu haline geldi anlamış olacağınız üzerine.

Ek bir bilgi olarak bazı kamu kuruluşlarında idari amiriniz giymiş olduğunuz kıyafetlerin tipini ya da rengini belirleyebilecek duruma getirildi. Bu kuralların haricinde anlayacağınız üzere bir de idari amirinizin kuralları var oldu. Tabii sadece bazı yerlerde.

267 total views, 2 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply

Ankara Temizlik Canli Casino NetSpor Haber