kırmızı idealli kız…

0

-top 10 listesi sokaklara yayılııır. İiinsan bunaa sinir olur baylıııır… tak tak tak! Büyükanne ben geldim.

-İyi halt ettin. her gün tam bu saatte damlamasan olmaz zaten, olumlu şey. Hem bas bas bağırma, sağır yok senin karşında. Başın çekmiyor.

-Büyükanne, sana acılı lahmacunla üzüm hoşafı getirdim.

-Tansiyonum var bilmiyor musun geri zekalı kız? Söyle o annene ben suikastlere. Boşuna uğraşmasın zırnık bırakmıycam ona. Bütün sevetimi Gargamel’e bırakıcam.

-Aşk olsun büyükanne. Sen beni severdin, n’oldu şimdi? Bana neden böyle üvey torun muamelesi yapıyorsun? A a! Sen saçını mı boyatın, neden?

-Sen sor diye.

-Kaşlarınıda da aldırmışsın, nedeeen?

-Kökü bende, gene çıkar. Hem sanane be? Hesap mı vericez sana bu yaştan sonra?

-Büyükanne, babam bana pazardan beş elma aldı. Evde de iki kirazımız vardı. Kaç kivimiz oldu?

– Yahu ne çok soru soruyorsun sen! Şimdi dizim başlıycak “Kesekağıdının Acıklı Sonu”. Al lahmacunlarını git şurdan, günaha sokma beni.

-Gidemem büyükanne. Birazdan arkadaşlarım gelicek. Seni ziyaret ediceklermiş.

-Aman bir onlar eksikti. Önüne gelen çabulcuyu toplayıp getirme buraya. Hayır gelenler de adam olsa bari. Sümülü Hansel’le Gartel. Saf şeyler. Yollara ekmek kırığı döke döke ikisi de çarpılmış. Hele o Polyanna nasıl uyuz, nasıl aptal. Sinir oluyorum o kıza ya. Evde kalmış şey.

-Tak tak tak!

-Hiii! Sus büyükanne sus. Duyarsa inan ki yıkılır.

-hiçbi şey olmaz ona. Mutlu olcak bi şey bulur gene.

Polyanna- Merabayın millet. N’aber moruk? Ne o vaziyet kız ööle? Eurovision’a mı katılıyorsunun? Ay rüküş. hihoohaa. Çak çak çak Paaatt.

-A a! Polyanna? N’olmuş sana böyle? O sakız da ne öyle?

-Kafam bozuk karışma sen! Ya bu hayatın nesi var? Tam evden çıkarken tırnağım kırıldı. Ayar oldum yaa.

-O üstündeki deri mont da ne öyle Polyanna? Sen hep fistolu kabarık elbiseler giyerdin…

-Ayy başladı gene. Gıcık yaa. Ne çok soruyorsun sen be! Boş ver şimdi. Gelirken Simbad’ı gördüm. Ne yakışıklı çocuk ya… Cebini istedim, Sindirella’ya vermiş. Ne buluyo o sümsük kızda anlamadım yani.

-Tak tak tak!

-kim oo?

-Hanzo ben.

-Aaa, gel Hansel gel. Gratel nerde?

-Cadının evinde çikolatalı pencere günü varmış, oraya gitti. Pamuk prenses ve yedi cüceler de orda. Okey oyuncaklarmış. Hem duydunuz mu? Pamuk prenses sevgili prensini Pembe Panter’le aldatmış. Prens maillerini yakalamış. Bir kilo zehirli elma yiyip intihara kalkmışmış. Acil serviste Televole kameralara “Ya benimsin ya toprağın prenseees!” diye de bağırmış.

-Sindirella da üvey annesiyle üvey kız lardeşlerini bi temiz dövüp hastanelik etmiş. Evi de otel olarak işletmeye başlamış. Adını da “Tasmalı Köşk” koymuş.

-Gelirkende Don Kişot’u gördüm ben de. Yeldeğirmenleri bin yıllığına kiralamış. Önünde turislere dürüm satıyordu.

-Allaaddin’in sihirli lambasının ev sahibi de Almanya’dan pğlum gelicek diye cini lambadan çıkarmış. Cinle Alaadin fellik fellik kiralık lamba arıyorlardı.

-Rapuzel de saçlarını kestirip kırmızıya boyatmış. Rock kaseti hazırlıyormuş. Kuleye de asansör yaptırmış

-Rabinson adaya kumarhane açmış. Cuma da “Cumartesi” olmuş.

-N’olmuş herkese böyle yaa? Siz idealist kahramanlardınız. Hepiniz aslınızı yitirmişsiniz.

-Sen anlamazsın kızım. Git kurabiyelerini pişir sen. Enayiliğine doyma. Devir menfaat devri artık. Millet bankaların önünde dileniyo. Açlık sıradan hale gelmiş. Bir eğilmeye gör, millet oyun zannedip birdirbir gibi atlıyo üstünden. Benim kadar kanaatkar olma be. Yıllarca aptal diye adım bile çıktı. Gel de bu ortamda mutlu olucak bi şey bul… Üfff! Kahretsin yaa. Bu tırnak da nerden kırıldı şimdi? Akşama Robinson’la poker oyuncaktık.

 

303 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply

Ankara Temizlik