Kimyasal Peeling Ankara

0

Kimyasal peeling Ankara

Kimyasal Peeling Ankara kliniğimizde uzman hekimlerimiz tarafından güvenilir ellerde ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Kimyasal peeling uygulamasının nasıl uygulandığından da söz edecek olursak, işlem esnasında kullanılan bir veya birkaç kimyasal ajanın deriye uygulanması sonucunda deride çeşitli derinliklerde hekimlerin kontrolünde cilt hasarları oluşturuşur ve bu şekilde cildin soyulması sağlanır.

KİMYASAL PEELİNG UYGULAMASININ AMACI NEDİR?

Kimyasal peeling Ankara da en sık leke tedavisinde kullanılan bir yöntem olup, buradaki amaç, deri katmanlarında istenilen derinliğe kadar belirli hasar oluşturmak ve oluşturulan bu hasar sırasında da var olan yaraların ve lekelerin tedavisini sağlamaktır. Kimyasal peeling işlemleri kişilerin sorununa göre farklı şekillerde planlanarak yapılabilmektedir. Kimyasal peeling uygulama seçenekleri ise, yüzeysel peeling, orta derinlikleti peeling ve derin kimyasal peeling uygulamalarıdır.

Yüzeysel kimyasal peeling nedir?

Yüzeysel olarak gerçekleştirilen kimyasal peeling uygulaması Meyve asitleri ile yapılan bir peeling yöntemidir. Meyve asitleri içerisinde şeker kamışından elde edilen glikolik asitler ve sütte bulunan laktik asitler yer almaktadır. Bu işlem sayesinde ciltte Hücre yenilenmesi, yüzeysel lekelerin tedavisi, akne, siyah ve beyaz nokta tedavisi yapılabilmektedir. Uygulamanın hemen ardından hastalar* günlük hayata dönebilir.

Orta Derinlikteki Kimyasal Peeling nedir ve nasıl uygulanır?

TCA olarak adlandırılan Trikloroasetik asit ve glikolik asitler ile yapılmakta olan bu peeling uygulaması sayesinde, hafif ve orta derecedeki kırışıklıkların tedavisi gerçekleştirilmekte olup, bunun dışında güneşe maruz kalmış ciltlerde meydana gelen, özellikle de yüzde, ellerde, ön kolda ve boyunda ortaya çıkan kanser öncesi bir cilt hastalığı olan aktinik keratoz tedavisinde son derece etkili bir işlemdir.

Derin Kimyasal Peeling nedir?

TCA, Bakers, Fenol ve Jessner’s solüsyonları ile yapılan derin peeling yöntemi, ciltte ciddi şekilde bir soyulma sağlamakta ve bu sayede de ciltte büyük sorunlara neden olan akne ve sivilce izleri, skarlar, cilt lekeleri ve kırışıklıkların tedavisinde etkili olmaktadır. Uygulama oldukça acılı ve ağrılı bir işlemdir ve bu nedenle de lokal anestezi altında yapılır. Detaylı bilgi için www.drbuketyildirim.com’u tıklayın!

400 total views, 6 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply

Ankara Temizlik Canli Casino NetSpor Haber