Kilo Vermenize Yardımcı Tüyolar

0

1-Psikolojiniz kilo vermenizde çok önemlidir aslında.Depresyonda olan bir insanın duyguları sebebiyle mutlu,neşeli bir insana kıyasla kilo vermesi daha zordur.Depresyona girince hemen buzdolabına koşmayın!Yani gün içerisinde psikolojik durumunuza da oldukça dikkat etmelisiniz.

fake-smile

2-Aç kalarak kilo vermeye çalışanlara sesleniyorum.Aç kalarak kilo verilmez arkadaşlar!Açlık metabolizmanızın dengesini bozar ve kilo almanıza sebep olur.Aç kalmak yerine öğünlerde sağlıklı beslenmeye dikkat edin.

Girl measuring her waist

 

 

 

 

 

 

 

3-Bolca hareket,bolca kalori yakmak demektir.Dar elbiseler,topuklu ayakkabılarla kilo verilmez!Özel gün ve zorunlu anlar dışında sportif ve rahat olmaya özen gösterin.

16749281-Young-and-attractive-sporty-girl-running-in-the-park-Stock-Photo

4-Su içmek kilo verdirmez arkadaşlar.Yalan!Su içmek kilo vermede yardımcıdır.Metabolizmayı hızlandırır ve kilo vermenize yardımcı olur.Günde en az 2 litre su kalorilerinizi yakmakta birebir!

 

attractive young woman drinking coffee at home

5-Zayıflama ilaçları kesinlikle kullanmayın.Doktor önerisi almadan kullanılan zayıflama ilaçları halsizlik,kusma gibi durumlara yol açabilir.Ayrıca zayıflama ilaçlarını bıraktığınızda aldığınız kilolar gözle görülür hale gelecektir.

saglik-zayif-kadin-glr

6-İçeceklerin,yiyeceklerin kalorilerini göz ardı etmeyin!Bir kereden bir şey olur mu?Eh olur tabii!Kandırmayın kendinizi.Kalori kaloridir.Bir keresi iki keresi mi var bunun?

6_d

7-Listenin en başında psikolojiden bahsetmiştik.Sürekli tartıya bakmayın.Kilo veremediğinizi tartıda gördüğünüzde hayal kırıklığına uğrar eh haliyle mutsuz olursunuz.Bunu engellemek için haftada 1 kez tartılın.

scale

8-Kahvaltıyı atlamayın.Günün en önemli öğünü kahvaltıdır.Kahvaltı etmek metabolizmayı hızlandırır ve kalori yakmanıza yardımcı olur.

ruyada-misir-gevregi-gormek-4

9-En az 8 saat uyuyun.Uykusuzluk ve halsizlik daha fazla açlığa sebep olur.

beautiful girl sleeps in the bedroom

10-Bu maddeyi koymama gerek var mı bilmem ama abur cuburu,dışarıdan yenilen yemekleri hayatınızdan çıkartın!

fast-food

376 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Adım Belemir Gamze.Henüz lise mağduru bir gencim fazlasıyla saçmalayan işinize gelirse kafa dengi ha eğer gelmezse oldukça sinir bozucu birisiyim.Unutmadan,herkese merhaba!

Leave A Reply

Ankara Temizlik