Kendime Güveniyorum Diyorsan Oynayabileceğin En İyi 10 Strateji Oyunu

0
        Herkesin haz alamadığı herkesin beceremediği ama bunları yapabilenlerin vazgeçemediği mükemmel 10 strateji oyunuyla karşınızdayım.Eğer sıkı bir oyuncuysanız heyecana gerek çok eğer sıkı bir oyuncu değilseniz meraka gerek çok çünkü bu oyunları oynamak için hepiniz soluğu bir bilgisayar oyunu satan mağazada yada kendinizi internette bu oyunları indiriyorken bulacaksınız.Bu oyunlar döneminin ve sonrasının piyasa da en çok oynanan ve kendisinden en çok bahsettiren oyunları.O zaman bu oyun kültürünü öğrenmeniz için sizi fazla bekletmeden başlayalım şu işe….Hadi bitirelim şu işi!

 

1-Black & White

image

Yapım: Lionhead Studios

Dağıtım: EA Games

Çıkış Yılı: 2001

 

 

 

Oyun ilk meydana çıktığında kimsenin anlam veremediği durumlar oluştu. Bir tanrısın kontrol etmen gereken bir güce sahipsin halkını mutlu etmen gerek. Ütopyanın hası… Etkileşim ve iletişimin önemli bir rol aldığı oyunda ilk defa bu kadar yoğun bir güce sahip olunan strateji oyunu olması devrim niteliğinde.

2-Total War

image

Yapım: Creative Assembly

Dağıtım:Electronic Arts

Çıkış Yılı:2004

 

 

 

Ortak ve üretken bir soyut gerçeklik yaşatan oyun meydana çıktığında herkesi bilgisayarının gücünü arttırmaya mecbur kıldı.Oyun diğer strateji oyunlarının yanı sıra daha çok harita üzerinde kontrol sağlama,büyük orduları kontrol etme üzerine kurulu harika bir komutanlık duygusu yaşatıyor.

3-Empire Earth II

Empire Earth 2 wallpaper 1600x1200Yapım: Mad Doc Software

Dağıtım: Sierra

Çıkış Yılı: 2004

 

 

 

 

 

 

Gerçek zamanlı stratejinin en çok anlam bulduğu oyunlardan biri. Devam oyunu olan Empire Earth’le bizi hayal kırıklığına uğratan ama bir zamanların internet kafelerin vazgeçilmz oyunu EE2’yi oynamadan geçmeyin derim.

4-Commandos: Behind Enemy Lines

Commandos: Behind Enemy Lines ile ilgili görsel sonucu

Yapım:Pyro Studios

Dağıtım:Eidos Studios

Çıkış Yılı:1998

 

 

 

 

 

 

Normalleşmiş strateji oyunlarının dışında bir tarza hakim oyunumuz bizi çok değişik sükselerle karşılayarak alışılmış topla,üret,savaş üçlüsünün dışına çıkarak harita üzerinde zor görevleri tamamlatmaya yönelik bir yol izletiyordu. Hala en zor oyunlar arasında kendini gösteren oyun iddalı oyun tiryakisi arkadaşları bekliyor.

5-Medieval II: Total War

Medieval II: Total War ile ilgili görsel sonucu

Yapım: The Creative Assembly, Feral Interactive

Dağıtım: Sega

Çıkış Yılı: 2006

 

 

 

 

 

Kur,yönet,saldır ve fethet oyunun size kısa tanımı. Güce sahip olmak benim işim,ordu yönetmek benim işim diyorsanız bu oyunu oynamadan geçmeyin derim.

6-Warcraft III: Reign of Chaos

Warcraft III: Reign of Chaos ile ilgili görsel sonucu

Yapım: Blizzard Enertainment

Dağıtım:Blizzard Entertainment

Çıkış Yılı: 2002

 

 

 

 

 

Hero mantığının yer aldığı ve bu hero üzerine yoğunlaşarak itemlerin güçlendirildiği,müthiş bir ırk dengesinin sağlandığı oyunda neyin ne işe yaradığını bilmeden hiç bir hamle yapamazsınız oyun önce tecrübe sonra strateji istiyor.

7-Age of Empires II: Age of Kings

 

Age of Empires II: Age of Kings ile ilgili görsel sonucuYapım: Ensemble Studios

Dağıtım: Microsoft Games Studios

Çıkış Yılı: 1999

 

 

 

İlk oyunuyla bizi 2D platformda karşılayan sonra ki oyularıyla bizi içine çeken tarihin derinliklerini yaşatan hayal gücünü sınırlamayan muhteşem bir strateji oyunu.

8-Civilization IV

 

Civilization IV ile ilgili görsel sonucu

Yapım: Firaxis Games

Dağıtım: 2K Games

Çıkış Yılı: 2007

 

 

 

 

 

 

Oyun size sıfırdan bir medeniyet kurduruyor ve tüm ipleri sizin elinize veriyor ne yapmak istersen senin elinde hemen yükle be oynamaya başla.

9-StarCraft

Starcraft ile ilgili görsel sonucuYapım: Blizzard Enrertainment

Daağıtım: Blizzard Enrertainment

Çıkış Yılı: 1998

 

 

Gerçek zamanlı strateji oyunlarının en önde gelen oyunlarından biri olan Starcraft ilk çıktığında piyasada adından çok bahsettirdi. Bu oyunu denemeden geçmeyin derim.

10-Age of Mythology

age of mythology ile ilgili görsel sonucu

Yapım: Ensemble Studios

Dağıtım:Microsoft

Çıkış Yılı: 2002

 

 

 

Oyuna müthiş görev listesiyle başlıyorsunuz,mitoloji ve yunan efsaneleriyle iç içe olduğunuz oyunda kendinizi tam bir keşif insanı gibi hissederken bir yandan da tüm dünyayı fethediyorsunuz. Bu oyunu oynamayan kaldıysa neler kaçırdığının farkında bile değil.

431 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

20/İstanbul Sudan ucuz hayatlar var...

Leave A Reply

Ankara Temizlik Canli Casino NetSpor Haber