Kelimelerin Diyarı

0

Havalar iyice bunaltıcı hale geliyor ve dışarı çıkmak da zorlaşıyor. Evde kalıp, klima ya da vantilatörler eşliğinde oturmak herkese daha cazip geliyor. Koltuğa boylu boyunca yayılıp, bir şeylerle uğraşmak… O zaman bu boş zamanlarda neler yapmalıyız ?

Kitapların o hoş satırları arasında kendinizi kaybetmek evde yapılabilecek en hoş şeydir. E hal böyle olunca da bize sizi teşvik etmek kalıyor. Kitap okumanın zevkini anlatmak, faydalarından bahsetmek ve bir kitabın yanında en iyi ne gider anlatmak.

Elinizde kitabınızla sıcak yaz gününde klimanın olduğu bir odada uzanıyorsunuz, arkadan da hafif bir müzik. İşte bu değil mi ? Üstelik düzenli kitap okuyan insanların canı da sıkılmaz. O kitaptaki dünyaya dalmış, kendinizi o karakterlerden birinin yerine koymuşsunuzdur, ne sayfayı kapatmak istersiniz ne bırakmak.

Kitaptaki olayın uzaktan bir izleyicisi, bazen baş rolün ta kendisi, her zaman yerimiz olan bir yerdir sayfalar. Kimisinin üzerine notlar aldığı, kimisinin fosforlu kalemiyle üzerinin çizdiği sayfalar. Bu yüzden işte boş zamanların en güzel aktivitesi kitap okumaktır.

Ya da bir kitap okuduğunuzda, o kitabın bir müddet sonrasında filmi çıktığınızda siz zaten oradaki duyguları satırlarda yaşamışsınızdır. Bir görselin oluşturamadığı duyguyu zihninizde oluşturmuşsunuzdur.

Biriyle konuşuyorsunuz ve size önerdiğimiz bu okuma tutkusu sayesinde aklınıza tam da bu konuyla ilgili bir söz geliyor. Bu da nereden çıktı ki ? İşte o sıcak yaz gününde okuduğunuz kitaptan !

Yalnızlığı sevdiren tek uğraş. Bir insan kitapları varken yalnız sanırız ama olan şey kitabıyla kurduğu ilişkidir. Bir kitap insana insanın verebileceğinden çok daha fazla şey verebilir. Arkadaş, sevgili daha ötesi bile sadece bir kitap olabilir.

“Kitaplardan insanı tanıdım.”
Roosevelt

Kitaplardan insanları tanıyacaksınız, onlarla iletişimin güçlenecek, kime yakın kime uzak olacağınızı bileceksiniz.

Bakın bir yaz gününde, o sıcakta evden çıkmadığınız zamanlarda okuyacağınız bir kitap size ne kadar çok şey kazandırdı. Kitap okuyun ve okutun, özellikle her yerde.

491 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Liseye yeni geçmiş, bilgisayarı, telefonu ve kitaplarının olduğu bir dünyada yaşamayı tercih eden biriyim. Müzik bölüm şeysinde yazarım. Umuyorum ki Venüs'ten geldiğimi düşünmediniz. Bu bir sır ama ben Venüs'ün gökyüzüyüm.

Leave A Reply

Ankara Temizlik Canli Casino NetSpor Haber