Kelebek Olmak

0

Bir sabah uyandığımda kendimi yatağım da kelebek olarak buldum.İçimi korku sardı ne yapacağımı düşünmeye başladım.İnsan aklı bin bir tane senaryo ürettim kafamda.Ne kadar kelebek olsam da ruhum,aklım,düşüncelerim hala bendi.O an kafama dank etti 24 saatim vardı.Yaşamak için sadece 24 saat.Ve ben burda durmuş saçma sapan şeyler düşünüyordum.Pencerem açıktı ordan kendimi dışarı çıkardım.Uçmaya başladım binaların arasından,insanların arasından uçmaya başladım. Mükemmel bir duyguydu.Gittikçe havalandım bulutları hissedebiliyordum artık.O hep özendiğim kuşlarla aynı hizada uçuyordum. Aşağıya baktığımda ise insanlar karınca kadar küçük duruyorlardı.Beni kıran,üzen,ağlatan insanlara havadan bakıyordum artık.Beni kırdıklarında uçabiliyordum. Ve artık sorumluluklarım yoktu.Sokakları uçarak gezebilirdim. İstediğim yere gidebilirdim o 24 saate.Özgürlüğü hissediyordum. İnsanların ağızlarından düşürmediği ama hiç bir zaman ulaşamadığı özgürlüğü hissediyordum.Havayı,gökyüzünü,sokakları o hafif esintiyi yaşıyordum.
O an farkettim ki yatağımda uyandığımda bunun bir kabus olmasını istiyordum,şimdi ise hiç uyanmak istemediğim bir rüya.Neydi ki beni bu kelebek görünümüne bağlayan. Özgür olmak mı? İnsanlardan uzaklaşmak mı?
Kafamdaki cevapsız soruları daha fazla düşünmemeye çalıştım nasıl olsa az bir vaktim kalmıştı sonsuz uykuya.Uçtum ne kadar uçabilirsem ne kadar göğe çıkabilirsem durmadım.O havayı hissetmek o kadar güzeldi ki kelebek olarak doğmanın bir ödül olduğunu düşünmeye başladım.Her zaman gitmek istediğim,tabanlarım kopana kadar gezmek istediğim sokaklar vardı,hayallerim vardı.Hiç zamanımın olmadığı hayallerim .Onları gerçekleştirdim kanatlarım kopana kadar uçtum o sokaklarda.Yorulunca bir tezgahın üstüne kondum insanları izledim.Her biri birbirinden farkı insanlar çok değişikti.İnsanken hiç bunu yapmamıştım.Hep yanlarından geçip gitmiştim.Halbuki bir kere durup etrafıma baksaydım.Bu kadar koşuşturmanın,bu kadar işin ölecek bir canlı için fazla olduğunu anlardım.
Ve artık zaman gelmişti sonsuz bir yolculuğa çıkmanın zamanı gelmişti.Umarım sizinde başınıza gelir bu kabus görünümlü rüya.Umarım sizde uçarsınız.Özgür kalın…

1,087 total views, 2 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply

Ankara Temizlik