Katlanabilir Ekranlı Telefonlar Geliyor!

2

Aslında telefon teknolojisinden çok farklı bir alanda kurulmuş bir şirketten bahsedeceğim öncelikle.Hepimiz biliyoruz elbette bu markayı.Bir çoğumuz bu markayı kullanıyordur hatta.

Öncelikle ilk olarak yakın ülkelere kurutulmuş balık,sebze ve meyve satmak amacıyla kuruldu bu marka.Daha sonraki yıllarda un değirmenleri ve şeker makineleri de işletmeye başladılar,üretim alanlarını yaygınlaştırdı ve 70’li yıllara doğru ağır sanayi endüstrisine de adım attı.

Tüm bunlar olurken tekrar günümüze dönüyorum.

Kimden mi bahsediyorum? Elbette ki Samsung!

Samsung,2016 yılına damga vuracak ve akıllardaki telefon imgelerini tazeleyecek bir projenin patentini geçtiğimiz günlerde aldı.

Aslına bakarsanız LG G FLEX2,Samsung Galaxy s6 EDGE gibi telefonlar bize bunun sinyallerini veriyordu.Kıvrımlarıyla diğer telefonlardan farklıydılar.

Neyden mi bahsediyorum?

Samsung,katlanabilir ekranlı telefonların patentini aldı!

Geçen yıldan beri bu tür söylentiler internet sayfaları,haberler,sosyal ağlar üzerinden elbette ki konuşuluyordu fakat henüz netleşmiş bir durumdan söz edilemiyordu.Hatta geri dönüp baktığımızda bu projenin bir sonuca,başarıya ulaşamayacağı yönünde yapılan bir çok yorum görebiliyoruz.

Fakat geçtiğimiz günlerde altta göreceğiniz şekilde yapılacak telefonlar patentlerine kavuştu!

20160325_103536 20160325_103721

Yukarıdaki resimlerden daha net görüş açısı sağlayabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi kitap formunda olacak artık telefonlarımız. Küçük bir sözlük gibi katlayıp cebimize koyabileceğiz yani.

Batarya,iç tasarım gibi kısımlar yüzünden tereddütlü bakılsa da son yıllarda Samsung katlanabilir ekran konusuna kendisini fazlasıyla geliştirmeyi başardı.

Katlanabilr telefonların ne zaman çıkabileceği henüz bir muamma.Fakat Samsung,2016 yılı bitmeden ceplerimizde katlanabilir telefonlarımızı görebileceğimiz konusunda hemfikir.

Umarız yakın zamanda daha detaylı açıklamalarda bulunabilirler.

Sizler de her gelişmeyi sitemizden takip edebilirsiniz.

 

257 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Çağla/16/KOCAELİ Tiyatroya gönül vermiş,6 yaşını ve şuanını adamış.Kendine yazar,size yazar,bize yazar..Şiir de yazar. :) Yeni diller öğrenmeyi seviyor.

2 yorum

  1. bu teknolojinin geleceğini yıllardır söylüyorlar hatta apple bunla ilgili bir firmanın patentini de alabilmek için satın almasını yaptı fakat. Bu teknolojiye kadar dayanıklılık noktasında çalışmaları gerekmez mi? Çünkü katlanabilen bir ekranın her cebe girebileceğini veya bir köhne yere konulabileceğini düşündüğümde çok kolay darbe alabileceği ihtimali de aklıma geliyor. Fakat daha dayanıklılık noktasında çok ilerleyemediğimizden dolayı bu teknoloji bana biraz uzatmalı gelecek gibi geliyor…

  2. bu teknoloji bize uzak değil, ama bu teknolojiden önce bizim kırılmaya, çizilmeye karşı dayanaklılık sahibi ekran üretmemiz lazım. Bizim diyorum siz anlayın. Yani öncesinde daha önemli hususlar var ki sağlamlık step’i aşıldıktan sonra ekranı katlıyor musunuz, büküyor musunuz yapın alalım 🙂

Leave A Reply