Karın Kası Nasıl Biçimlendirilir, Nasıl Belirginleştirilir?

1

Denge için karın kaslarımızın kuvvetli olması gerektiğini söylemiştik. Eğer denge çalışırsanız karın kasınız gelişir, karın kası çalışırsanız dengeniz gelişir.

Etrafınıza baktığınızda birçok insanın karın kasının hacmi 1 cm bile değilken belirgin olduğunu görürsünüz. Kötü bir görüntüdür elbette. Böyle olmamanız için çok iyi bir mekik geçmişiniz olması gerekiyor.

Karın kası biçimlendirmek

imageBunun için karın kası kütlenizi arttırmalısınız. Eskiden illa ki mekik çekmişsinizdir. Daha fazla çekin. Ama 20 veya 30’dan sonra bile hâlâ zorlanmıyorsanız o hareketi yapmayın.

NO PAIN NO GAIN!

Yani kendinizi zorlamalısınız. Kaslar aşağı-yukarı, içeri-dışarı doğru esnedikçe parçalanır. Karın kasları küçümsenecek kadar küçük bir kas grubu değil, aksine vücudunuzun bel kemiğidir.

“Crunch” adı verilen mekik taktiği ile karın kaslarınızı sıkarak, onları ağrıtarak büyütmelisiniz.

Crunch’ın yanında bizim tavsiyemiz :

Bu video sizin için tırtsa,

level 2 (seviye 2)’ye geçebilirsiniz.

Karın kası çıkarmak

imageE karın kası kütlesi arttı, şekillendi ama gözükmüyor?

Bunun çözümü zayıflamak. Karın kası ile derinizin arasındaki kalınlık ne kadar az ise o kadar çok karın kasınız gözükür. Buna “definisyon” adı verilir.

Bira göbeği olan birinin aslında göbeğinin arkasında müthiş bir vücudu vardır belki ama bunu bilebilmeniz için zayıflaması gerekir.

Unutmayın ! Karın kası çalışmak hiçbir zaman yağlarınızı yakmaz. Egzersiz yaptıkça belki yağ yakımını tetiklersiniz, belki kas kütlenizi arttıkça metabolizmanız hızlanır ve dolaylı yoldan yağ yakarsınız AMA! Hiçbir zaman karın kası çalışınca göbek çevresindeki yağlarınızın gitmesini beklemeyin! Önemli olan çok protein, az karbonhidrat almak!

Karın kasını çıkarmak için çok yararlı bir diyet olan Low Carb diyetini şurdan temin edebilirsiniz : Tıklayınız

Bu iş burdan okumayla veya yazmakla kolay! Karın kaslarınızın bir mankenmişcesine gözükmesi için çok çalışmanız gerekiyor! Fazla değil, az ve öz çalışın!

Bugünlük bizden bu kadar!

Sağlıklı kalın, sporla kalın!

590 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

1 Yorum

Leave A Reply

Ankara Temizlik