İzmirim Kart Nedir? Başvuru Nasıl Yapılır? Son Başvuru Tarihi Nedir?

0

Aslına bakılırsa  İzmirim Kart yeni çıkardığı bu sistemde, İzmir Büyükşehir Belediyesine bağlı olan Otoparklar, Bisim, Teleferik, Doğal Yaşam Parkları, Akıllı Tuvaletler gibi birçok uygulamanın vakit kaybı yaşanmadan, daha uygun fiyata, daha kolay bir sistem ile çalışmasını ve bunların hepsini her zaman elimizin altında bulunan tek bir karta taşımayı amaçlamıştır.

Yani adından da anlaşılacağı gibi ‘’İzmirim Kart’’ sadece bu şehirde kullanılacak, İzmir büyük şehir belediyesine ait olan yerlerde geçerli olacak ve insanların hayatını kolaylaştıracak bir ödeme kartıdır.

indir (6)

 

Peki İzmirim Kart İzban, Banliyö vb Turnikeli Sistemlerde de Geçerli Olacak Mı?

Öncelikle İzmirim Kart zaten normal kent kart yerine geçecek.. Sadece normal kent kartın işlevleri çoğalmış olacak. Önceden de kullanıldığı gibi, metro ve banliyö istasyonlarında, vapur iskelelerinde bulunan turnikelerde, tüm otobüslerde yine kullanılacak. Ancak bunlara ek olarak artık Bisimde, Otoparka girişte, Teleferikte aklınıza gelebilecek birçok alanda da geçerli olacak.

images (6)

 

Son Başvuru Tarihi?

Bunun için öncelikle kartınızı 31 Ağustos 2016 tarihine kadar değiştirmelisiniz ki kartınız iptal edilmesin.. İptal edilen kartlar yeniden çıkartılmak zorundadır. Kartınızı İzmirim Kart’ a çevirmek için belirtilen tarihe kadar Kart Değişim Başvurusunu yapmanız gerekmektedir.  Kartlar 01 Temmuz 2016 tarihinden itibaren kullanılmaya başlanacak.

Kart Başvurusu Nasıl Yapılmalı?

Kart Başvurusu yapmak için beş adım uygulanıyor. Eğer bir kent karta sahipseniz onu İzmirim Kart’la değiştirmeniz gerekiyor.

images (5)

 

İzmirim Kart başvurusu için;

https://www.izmirimkart.com.tr/tr/KartBasvurusuBilgilendirme/109

1,151 total views, 2 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply