İzlenmesi Gereken En İyi 10 Bilim Kurgu Filmi

0

1.Inception/Başlangıç (2010)

Inception
Kafaları oldukça karıştıran filmin başrolünü Leonardo DiCaprio (Dom Cobb) üstlenmiştir.Filmde başarılı bir hırsızı canlandıran Leonardo DiCaprio, bilinçaltındaki değerli bilgileri çalmaktadır.Fakat amaç bu sefer bilinçaltındaki bilgileri çalmak değil bilinç altına bilgi yerleştirmektir.

Film Puanı: IMDb = 8.8

2.Edge of Tomorrow/Yarının Sınırında (2010)

EdgeOfTomorrow
All You Need Is Kill adlı eserden uyarlanan film oldukça başarılı bizce.Savaş sahnelerinin de oldukça etkileyici olduğunu söyleyebiliriz. Tom Cruise ve Emily Blunt baş rolleri paylaşmıştır. Uzaylı istilasına karşı insanların neler yaptığını merak ediyorsanız kesin izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Film Puanı: IMDb = 8.0

3.Avatar (2009)

avatar
Film insanlar tarafından sonradan keşfedilmiş Pandora adlı gezegende geçmektedir. Pandora’nın yerlilerine insanlar Na’vi demektedir. Pandora’nın havasını insanlar soluyamadığı için İnsan, Na’vi karışımı Avatarlar üretirler. Yarı-felçli savaş gazisi Jake, Avatar olarak yaşamak için gönüllü olur. Veee sonrasında gelişen olaylaarr.. Bilim-Kurgu seviyorsanız izlemenizi kesinlikle öneriyoruz.

Film Puanı: IMDb = 7.9

4.Interstellar/Yıldızlararası (2014)

Interstellar
Bu film cidden bir harika.Aslında film deniyorsa da bizce belgesel niteliğinde.İnsanlığın önümüzdeki dönemlerde yaşayacağı evreleri çok güzel anlatmış. İzlediğinizde etkisinden kurtulamaycağınız bir film daha…

Film Puanı: IMDb = 8.6

5.The Martian/Marslı (2015)

themartian
Bu adam bir harika dostum! “Marsta tek nasıl hayatta kalınır?” sorusuna en güzel cevap bu film.Uzaya karşı ilgi ve alakanız varsa hemen bu filmi listenize alın deriz.

Film Puanı: IMDb: 8.1

6.Ex Machina (2015)

exmachina
Alex Garland’ın ilk yönetmenlik deneyimi olan Ex Machina ,ilk olmasına rağmen oldukça tatmin edici. 2015 filmi olduğu için grafikleri çok dikkat çekiyor. Ayrıca aklımızdaki robot tanımı bu filmle biraz da değişecek.

Film Puanı: IMDb: 7.7

7.Lucy (2014)

lucy
Standart bir insan beyninin %10’unu kullanabilir.Peki insan bu oranı arttırabilseydi ne olurdu? Bu film tam olarak bu soruya cevap niteliğinde. Zaman kaybetmeden izlemenizi öneririz.

Film Puanı: IMDb: 6.4

8.Chappie (2015)

chappie
Suçlarla mücadele için droid denilen robotlar icat edilmişti.Suçlulardan biri fabrikaya girerek parçalanmaya götürülen bir robotu çaldı.Robota yazılım yüklendi veee Chappie doğdu. Filmde bu robot arkadaşa oldukça sempati duyacaksınız ve çok seveceksiniz.En kısa zamanda izlemenizi öneririz.

Film Puanı: IMDb: 6.9

9.Donnie Darko/Karanlık Yolculuk (2001)karanlık yolculuk
Bilim kurgu ve korku karışımı bir film arıyorsanız bu film tam size göre. Donnie Darko, ailesiyle ve çevresiyle iletişim sorunu yaşayan mübarek bir genç. Fakat sık sık tavşan kostümlü biri beliriyor ve en sonunda her şeyi bırakıp tavşan arkadaşının peşinden gidiyor. İlginç ve etkisinde kalacağınız bir film daha…

Film Puanı: IMDb: 8.1

10.Tüm Marvel Filmleri

marvel
Marvel filmlerini bilmeyen yoktur.Hepsini öneriyoruz ve izlemenizi tavsiye ediyoruz. Tabi ki hala izlemediyseniz…

446 total views, 2 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Ankara/ 17 Instagram: s.onuraydogdu Snapchat: onuraydogdu6

Leave A Reply

Ankara Temizlik