İzlenmesi Gereken 5 Kore Dizisi

1
  1. Boys Over Flowers ;

Türkçe karşılığı ” Yaban Çiçeği ” Olan ” Boys Over Flowers ” dizisi , 2009 yılında KBS2 kanalında yayımlanmaya başlamıştır. Dizi orjinalinde bir manga olan ve daha öncesinde Japonya’da yayımlanan Hana Yori Dango dizisinin Kore versiyonudur.

Konusu ;

Geum Jan-di fakir bir aileden gelmektedir ve bir gün yaşadığı şehrin en iyi kolejinde okumaya hak kazanır. Ancak başta , okulun sahibinin oğlu olan Goo Jun-pyo olmak üzere tüm okulun öğrencileri tarafından ezilir ve dışlanır. Goo Jun-pyo , zengin bir aileden gelmesinin yanı sıra ailesi tarafından hiç ilgi görmemektedir ve zamanla , daha öncesinde ezdiği kız Jan-di ‘ ye aşık olur. Jan-di ise ondan önceki yaşananlardan dolayı nefret eder ve ayrıca Jun-pyo ‘ nun en yakın arkadaşına aşık olur.

Jan-di , hem okulu bitirme hayalleri kurup , hem okuldakilere karşı savaş verirken hiç ummadığı  anda kendisini bir aşk üçgenin içerisinde bulur.

Sezon sayısı : 1

Bölüm sayısı : 25

boys14

2) Hi ! School Love On ;

Bölümlerinde dram , fantastik , romantik gibi konuları ele alan Kore dizisi 2014 yılında yayımlanmaya başlayıp aynı yıl içerisinde son buldu.

Konusu ;

Lee Seul Bi , insanların hayatlarını kurtarmakla yükümlü bir melektir. Bir gün yine intihar etmekte olan bir kızı görür ve kurtarmak için harekete geçer. Kurtarır da ama ortada bir sorun vardır ki Seul Bi artık bi insandır. Tıpkı diğer insanlar gibi acı , hüzün gibi tüm duyguları hissedebiliyordur. Dünyada başka kimsesi olmadığı için , intihar etmekten son anda kurtardığı kızla birlikte tıpkı yapışık ikizler gibi dolaşır. Ve artık insanlar gibi yaşamaya başlayan Seul Bi , meleklikten vazgeçip insan olmaya karar verir.

Sezon sayısı : 1

Bölüm sayısı : 20

hsol

3) City Hunter ;

City Hunter , Mayıs 2011’de yayımlanmaya başlayıp , Temmuz 2011 ‘ de son bulmuştur. Kendisiyle aynı ismi paylaşan ünlü bir Japon mangasıdır ve ayrıca ‘2En İyi 10 Yıldız Dalında SBS Drama Ödülü ” nü kazanmıştır. 

Konusu ; 

Kim Hana, eski bir judocu olup Kore Başkanlık Ofisi’nde koruma olarak çalışmaktadır ve kendini Ulusal İletişim Takımı’nın çalışanı Lee Yoon Sung ve Kim Yoong Su adında bir savcı ile aşk üçgeninin ortasında bulur.

Sezon sayısı : 1

Bölüm sayısı : 20

ch

4)Kill Me Heal Me ;

KMHM , Ocak 2015’de yayımlanmaya başlayıp , Mart 2015’de son bulmuş  ” En İyi TV Draması Dalında Baeksang Sanat ” Ödüllü Kore dizisidir.

Konusu ;

Dizi , dissosiyatif Kimlik Bozukluğu hastası üçüncü kuşak bir milyarder Cha Do Hyun ile psikiyatri uzmanlığı asistanlığının birinci yılında olan ve onu gizlice tedavi eden Oh Ri Jin arasında geçen bir romantik komedidir. Çocukluğunda yaşadığı travmatik bir olaydan sonra , Cha Do Hyun hafıza kayıpları yaşar ve sonra kişiliği yedi farklı kimliğe bölünür(Cha Do-Hyun, Shin Se-Gi, Ferry Park, Ahn Yo-Sub, Ahn Yo-Na, Nana, ve Bay X) .Asistan doktor, Oh Ri Jin, görünürde güzel, masum ve popüler bir kadındır fakat o ve ikiz kardeşi, Oh Ri On, diğer yüzlerini gizlerler. Oh Ri Jin para merkezli, pis huyları olan ve profesyonel bir güreşçi olmayı hayal eden biridir;
Oh Ri On ise safmış gibi davranmasına rağmen aslında dahi bir dedektif romanları yazarıdır.

Sezon sayısı : 1

Bölüm sayısı : 20

kmhm

5) Oh My Venüs ;

Kasım 2015’de başlayarak Ocak 2016’da son bulan ve fazlasıyla sevilen bir Güney Kore dizisidir.

Konusu ;

Kim Young-Ho , Hollywood yıldızları için kişisel antrenörlük yapmaktadır ve varlıklı bir aileden gelmiş olmasına rağmen çocukluk yıllarında büyük bir sakatlık geçirmiştir. Sabır ve inatla sorunların üstesinden gelindiğine inanmaktadır.

Kang Joo-Eun ise gençlik yıllarında güzelliği ile nam salmıştır. Şimdiyse 33 yaşında bir avukattır. O zamandan beri epey kilo almıştır ve erkek arkadaşı tarafından terk edilmiştir. Doktorunun da sağlık sorunları olduğunu söylemesi üzerinde kilo vermek için Kim Young-Ho’yu tutar.

Kang Joo-Eun’un fiziksel görünümünü değiştirmek için çalışırlarken birbirlerinin manevi yaralarını da iyileştirip aşık olacaklardır.

Sezon sayısı : 1

Bölüm sayısı : 20

OHMYVENÜS

344 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Berfin.

1 Yorum

  1. Kore dizilerine pek ısınamadım bu zamana kadar ama öyle güzel anlatım yapılmış ki merak etmedim değil birazdan izleyeceğim bir diziyi 🙂

Leave A Reply

Ankara Temizlik Canli Casino NetSpor Haber