İzlemeniz Gereken Kült Bir Film: Seven

0

Yapım:1995

Tür:Gerilim, Polisiye

iMDb:8,6

Filmin Fragmanı

Filmin Konusu: Filmde Hristiyanlıkta ölümcül olan 7 günahı işleyen bir seri katil var. Bu seri katil okuduğu cinayet romanlarındaki cinayetleri gerçek hayatta kurban seçerek bu okuduklarını kendi yöntemleriyle seçtiği kurban üzerinde uygulamaktadır.

Bu seri katil böylelikle polislerin de dikkatini çekmeyi başarıyor. Katili yakalamak için  iki dedektif görevlendiriliyor. Birisi Brad Pitt’in canlandırmış olduğu David Mills, diğeri ise Morgan Freeman’ın canlandırmış olduğu William Somerset.

Olay 1995 yılının Londrasında geçmektedir. Filme baktığımızda da çoğunlukla pastel renkler ağırlıkta ve havası yağmurlu ya da gri bulutlar ile çevrili.

Karakterlere bakacak olursak;  David Mills, çok küfür eden ayrıca kıvrak zekalı ve duygularını kontrol edemeyen bunların yanında da kitap okumayı sevmeyen bir karakterdir.

William Somerset, ise David Mills’in aksine kitap okumayı sever, duygularını kontrol edebilen, kıvrak zekalı ve iyi biridir.

Hollywood yapımı gerilim polisiye tarzında olan bu kült filmde yağmuru hiç eksik olmayan bir şehir, küf rengi tonlar ve karanlık mekanlarda çekilmiş sahneleri görürüz.

Yapım yılı 1995 olan bu film, David Fincher tarafından yönetilmiştir ve başrollerde Brad Pitt, Morgan Freeman ve Gwyneth Paltrow rol almıştır.

 

 

 

273 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Edebiyat ve müzik aşığı öylesine biri./Ankara

Leave A Reply

Ankara Temizlik