İstanbul İstiklal Caddesi’nde Patlama

0

İstanbul Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde patlama meydana geldi. Saldırıda canlı bombayla birlikte 5 kişinin hayatını kaybettiği, 7’si ağır 36 kişinin yaralandığı bildirildi. Canlı bombanın hedefi net olarak belli değil ancak bir turist grubunun yanından geçerken bombayı harekete geçirdiği öne sürülüyor.

harita,PomsvmS3h0urbxM0YWnZ_w

Ben bugün tam da patlama saatlerinde istiklal caddesinde olacaktım. Ödevi için fotoğraf çekimine gidecektim. Alarmım çalmadığı için uyanamadım ve gidemedim. Uyandığımda da bu haberi gördüm. Şu an benim neler hissettiğimi kim anlayabilir? Önce Ankara, şimdi ise İstanbul. Ve bunun sadece Beyoğlu ile son bulacağını sanmam. Eminim devamı var, eminim daha çok canlar son bulacak. Alışmayın, alışılmasına da izin vermeyin. Ölen sadece bedenler değil, onlarla beraber anneleri, babaları, kardeşleri, sevgilileri, dostları da ölüyor. Biz ölüyoruz. ”Benim başıma gelmez” demeyin, o ölen kişilerde böyle düşünüyordu belki… Elinizden geldiğince dışarı çıkmayın.  Bu günler geçer mi veyahut geçerse de ne kadar zamanda geçer bilinmez ama ben ölmek istemiyorum. Ben sevdiklerimin ölmesini istemiyorum. Ben gençlerin, yaşlıların, bebeklerin ölmesini istemiyorum. Önlemler alınmalı, alınıyorsa da daha sık önlemler alınmalı.

Ben kendi vatanımda diken üstünde okula gidiyorum ve bu olay benim canımı fazlasıyla acıtıyor. Sözde alt tarafı okula gidiyorum ama okula giderken ki yolda yaşadığım korkuyu bir ben bir Allah bilir.

Bu günlerin son bulması dileğiyle… Umarım güzel günler görürüz.

265 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Ece / 20 / İstanbul / Grafik Tasarım

Leave A Reply

Ankara Temizlik