İstanbul Atatürk Hava Limanı Patlaması Öncesi ve Sonrası

0

İstanbul Atatürk Hava limanında üç canlı bombanın saldırısı sonucu 44 kişinin şehit olduğu patlamanın teröristlerinin Rus,Özbek ve Kırgız oldukları belirlendi.

Teröristler güvenlik kameralarına böyle takıldı

Güvenliğin ilk teröristi erken fark etmesi sonucu saldırı sekteye uğrasa da malesef ki amaçlarına ulaştılar. 239 kişinin yaralanmasına ve 44 kişinin şehit olmasına neden olan hain saldırı ülkeyi yasa boğdu. Diğer ülkelerden de gelen tepkiler çığ gibi büyümeye devam ediyor.

Teröristlerin güvenlik kamerası görüntüleri

Patlaması sonrası üzüntü yürekleri yaktı. Şehitlerin aileleri ve tüm insanlık büyük bir yasa büründü.

Berlin ve Paris gibi şehirlerde Türkiye’nin yasını paylaştılar.

Tahminen ilk patlama 21.22 de meydana geldi. Patlama öncesi ise saldırganlar kalaşnikoflarla etrafa rastgele ateş açtılar. İlk bomba dış hatlar geliş bölümünde, ikinci bomba ise dış hatlar gidiş bölümünde 3. bomba ise park alanında patlatıldı. Polisle çatışmaya giren teröristlerden biri yaralanarak elinden silahı düşürüyor ve ardında kendisini patlatıyor. Bu sürede ise diğer iki terörist de kendilerini patlatıyorlar. Görgü tanıklarından Güney Afrikalı Paul Ross

”Dış hatlara geldiğimizde bir kişinin rastgele ateş ettiğini gördüm. Önüne gelene ateş ediyordu. Siyahlar giymişti. Yüzünde ise maske yoktu, 50 metre uzağındaydım. Kontuarların arkasına saklanmıştık. Sonra geri döndü ve bize doğru gelmeye başladı. Silahını ceketine saklamıştı. Kendisini durdurmaya gelen olup olmadığını anlamak için endişeyle çevresine bakındı, ardından yürüyen merdivenle aşağı indi. Bir süre daha silah sesi duyduk, sonra bir patlama daha, sonra ses kesildi.”

şeklinde açıklama yaptı.

Saldırının nerden geldiği sorusu Daeş ve Işid’i işaret ediyor.

346 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply

Ankara Temizlik