İPhone’lar Android Olarak Kullanılabilecek!

0

Geliştiricilerin bir çok kez sistemlerde bir açık bularak sisteme sızıp bir çok projeye imza attığına şahit olmuştuk. Bu kez önceki projelerden farklı olarak daha önce Apple Watch akıllı saate Windows 95 yükleyen mobil geliştirme firması Tendigi CTO’su Nick Lee, şimdi de iPhone’lar da hem iOS hem de Android işletim sistemi çalıştırmayı sağlayan bir yöntem geliştirdi.

Nick Lee iPhone’u Android ile çalıştırmak için bir kılıf tasarladı. iPhone’u Android ile kullanmak istediğiniz zaman bu kılıfı takmanız yeterli oluyor. Nick Lee, iPhone’u Android ile çalıştıran bu tasarımı 45 saatte yaptığını açıkladı.

Henüz kılıf piyasa sürülmedi ve fiyat belirlenmedi.

Adsız

Peki İPhone’da Android işletim sistemi çalıştırma işlemi nasıl gerçekleştiriliyor?

Kılıfta bir LeMaker board bulunuyor. Bu ana kartta 8 çekirdekli, 64-bit mimarili ARM Cortex-A53 işlemcisini bulunduran Kirin 620 yonga seti, 2 GB LPDDR3 RAM, 8 GB dahili depolama ve Mali 450 grafik birimi bulunuyor.

iPhone’a Lightning girişinden bağlanan LeMaker board’da düzenlenmiş Android 4,1 yüklü. 650 mAh kapasiteli bataryadan beslenen LeMaker board’u Lightning ile iPhone bağlandıktan sonra, iOS’teki uygulamasını çalıştırmak gerekiyor.

Uygulama otomatik olarak iPhone’a bağlı olan board’u tanıyor ve Android işletim sistemini çalıştırıyor. Ancak iPhone’da Android deneyimi şimdilik pek dengeli değil. LeMaker board’un gücünün emulator işlemi için yetersiz kalması ve iOS’da bulunan uygulamanın henüz geliştirme aşamasında olması, kararlılık açısından büyük bir eksi olarak görünüyor.

Geliştiricilerin önümüzdeki günlerde dengeli olarak İPhone’da Android’in en güncel sürümünü çalıştırmayı başarabilecek mi?

315 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

20 yaşının başlarında, kumral, yeşil gözlü, konuşmayı seven (bazen hiç susmayan), dediğim dedik çaldığım flüt bir insanımdır. Genellikle dinlemeyi ve yazmayı severim. Telefon genel olarak elime yapışıktır:) İnternet olmadığı ortamlarda muhabbet yoksa kendimi idam edebilirim. Birde her yerde beni niceonedreamer olarak bulabilirsiniz.

Leave A Reply

Ankara Temizlik