Interstellar (Yıldızlararası)

0

201502271731_twit1-cropMerhaba arkadaşlar! Bugün favori filmlerimden olan Interstellar‘ı sizler için inceleyeceğim.

İlk önce filmin başarısından bahsetmek istiyorum. Eminim okuduklarınızdan sonra fazlasıyla ilginizi çekecektir. Filmimiz tabi ki birçok ödül aldı en önemlileri ise Film Eleştirmenleri En İyi Bilim Kurgu/Korku Filmi Ödülü ve En İyi Görsel Efekt Oscar’ıydı. Evet filmimiz Oscar ödüllü!

Başarılarından bahsediyorken başrollerimizinde oldukça başarılı oyuncular olduklarını söylemeden geçemeyeceğim. Matthew David McConaughey, ABD’li Oscar ödüllü bir oyuncudur. Anne Jacqueline Hathaway ise başta En İyi Yardımcı Aktris dalında Akademi Ödülü başta olmak üzere Altın Küre gibi önemli ödüllere sahip gene başarılı bir oyuncudur.

Ve gelelim filmin konusuna, aslında filmimiz hakkında her bilgi bir spoilerdır ve bu spoilerlardan hoşlanacağınızı pek sanmıyorum. O yüzden kısaca şöyle bahsedeyim. Her şey bir toz bulutuyla başlıyor ve bir toz bulutuyla sona eriyor. Ayrıca yakın zamanda bahsettiğim Kara Delikler’lede filmin büyük bir kısmında beraber olacaksınız. Oldukça bilimsel olan bu film genelde ilk izlemede anlaşılamayacak kadar karışık gelebiliyor.

images (1) İzlerken kafanıza birçok terim takılacak ve eminim ister istemez kendinizi onları araştırırken bulacaksınız. Benim en çok dikkatimi çeken şey Murphy Kanunları oldu.

  • “Eğer bir işi halletmek için birden fazla olasılık varsa ve bu olasılıklardan biri istenmeyen sonuçlar veya felaket doğuracaksa; kesinlikle bu olasılık gerçekleşecektir.”

Ayrıca filmin görsellerine de söyleyecek laf bulamıyorum. Görsel açıdan izleyicinin gözünü tamamen doyurduklarını düşünüyorum. Boşuna En İyi Görsel Efekt Oscar’ını kazanmamış adamlar!

Sanırım diyebileceğim daha fazla bir şey kalmıyor. Tabiki detaya inersek daha anlatabileceğim birçok şey çıkar ortaya, lakin hem benim hemde sizin astro fizik alanındaki bilgi düzeyini düşünürsek pekte bir anlamı kalmıyor.

Uzun lafın kısası, izleyin ve görün. Pişman olmayacağınıza inanıyorum. Ayrıca filmi izledikten sonra yorumlarınızıda bizimle paylaşmanızı çok isterim. İyi seyirler.

 

308 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply

Ankara Temizlik