İnstagram’dan Büyük Yenilikler

0

Popüler fotoğraf paylaşma platformu olan İnstagram büyük değişiklere imza attı.

Telefonunuzun kilit ekranını açtıktan sonra kısa bir şok geçirebilirsiniz. Çünkü İnstagram logosunu ve arayüzünü tamamıyla değiştirdi.

Beş yıldır arayüz ve logo konusunda hiç bir değişiklik yapılmayan şirket büyük değişikliğini bu gün yayınladı. Eğer uygulamalarınız otomatik olarak güncelleniyor ise uygulamayı gördüğünüz şaşırabilirsiniz.

instagram-dan-buyuk-degisiklik-7022773

Logo hazırlanırken eski logodan ilham alınarak basit bir kamera silüeti gök kuşağında bulunan renklerin geçişinden oluşturulmuş. Uzun bir süre bu görünüme alışılamayacağı çok açık.

Platformda yapılan değişikler logo ile sınırlı kalmayıp arayüze’de yansıdı. Arayüzünü mavi-beyaz olarak görmeye alıştığımız platform artık ağırlıklı olarak siyah beyaz.

WhatsApp-Image-20160512

Platform bu değişikli kısa süre önce beta sürümünü test etmek için belirli bir kullanıcı kitlesi ile denemeye başlamıştı. Platformu ilk görüşümüz değil. Bir çok kullanıcı bu durum karşısında halen çok şaşkın.

Ana uygulamanın yanı sıra yardımcı uygulamalar olan Boomerang, Layout ve Hyperlapse‘da değişiklikten nasibini aldı.

Güncelleme ilk olarak İOS cihazlara geldi. Bu gün veya yarın Android cihazlara da güncelleme gelmesi bekleniyor.

Bu yeni güncelleme ile şirket daha çok kullanıcı çekmeyi ve mevcut kullanıcıların İnstagram da gezinme sürelerini uzatmayı amaçlıyor.

Mavi – beyaz arayüz bazen gözümüzü yorabiliyordu. Siyah – beyaz arayüz ile bu problem ortadan kalkacak gibi. Gözlerimizin yorulma sorunu ortadan kalkarken, arayüzün neredeyse en ağırlıklı olan beyaz rengi şarj düşmanı olmaya devam edecek.

171 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

20 yaşının başlarında, kumral, yeşil gözlü, konuşmayı seven (bazen hiç susmayan), dediğim dedik çaldığım flüt bir insanımdır. Genellikle dinlemeyi ve yazmayı severim. Telefon genel olarak elime yapışıktır:) İnternet olmadığı ortamlarda muhabbet yoksa kendimi idam edebilirim. Birde her yerde beni niceonedreamer olarak bulabilirsiniz.

Leave A Reply

Ankara Temizlik Canli Casino NetSpor Haber