İnstagram Çeviri Özelliği Getiriyor

0

Geçtiğimiz günlerde kullanıcı sayısının 500 milyona ulaştığını açıklayan İnstagram yeni gelecek özelliği ile dikkatleri üzerine topladı.

Temmuz ayında geleceği açıklanan güncellemede bizleri güzel bir süpriz bekliyor.

Bildiğiniz gibi bir çok sosyal ağ çeviri özelliğini kullanıyor. Twitter, Google ve Facebook’ta sürekli olarak gördüğümüz ‘Çevir’ özelliği İnstagram’a da geliyor.

İnstagram kullanıcıların sadece kendi ülkeleriyle sınırlı kalmadıklarını dikkate alarak çeviri özelliği ile yabancı dil bilmeyen kullanıcılara büyük kolaylık sağlamayı amaçlıyor.

Çeviri özelliğinin diğer uygulamalarda olduğu gibi yabancı bir dili çeviri kısmına dokunduğumuzda Türkçe’ye çevireceği kesin. Kesin olmayan şey ise yorumlara çeviri özelliğinin gelip gelmeyeceği.

İnstagram güncelleme haberini kendi hesabından duyururken, güncelleme amacının farklı dillerde konuşan insanların daha iyi anlaşabileceğini vurguladı.

instagram-ceviri

Twitter da yaklaşık 1,5 sene önce çeviri özelliğini kullanıma sunmuştu. Tweetleri Bing aracılığıyla ‘çevir’ butonunu kullanarak kendi dilimize çeviriyoruz. İnstagram’ın yeni özelliği de büyük bir ihtimalle Twitter’a benzer olacak.

Şuan da toplam 500 milyon kullanıcı olan İnstagram’ın aktif olarak 300 milyon kullanıcısı var. Yeni özelliği ile kalan 200 milyon kullanıcıyı geri çekebileceği muamma durumda.

Bilinmezliğini koruyan diğer bir konu ise güncelleme ile birlikte hangi dillerin geleceği. Yukarıda ki görselde de görebileceğiniz kadarıyla çeviri olacağı açıklanan diller arasında Türkçe yer almıyor.

Her şey önümüzde ki ay netleşecek. Bakalım önümüzde ki ay gelecek olan güncelleme ile birlikte Türkçe’ye çevirme özelliği gelecek mi?

Elbet bir gün İnstagram da bizi görecek…

396 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

20 yaşının başlarında, kumral, yeşil gözlü, konuşmayı seven (bazen hiç susmayan), dediğim dedik çaldığım flüt bir insanımdır. Genellikle dinlemeyi ve yazmayı severim. Telefon genel olarak elime yapışıktır:) İnternet olmadığı ortamlarda muhabbet yoksa kendimi idam edebilirim. Birde her yerde beni niceonedreamer olarak bulabilirsiniz.

Leave A Reply

Ankara Temizlik