İnsansız Dünya

1

İnsansız dünya cennete benzer bence.Sürekli dünyadan,yaşamımızdan şikayet ediyoruz.Kendi yaşamımızı da bu dünyayı da bu hale getiren bizler değil miyiz?

Ve en acısı da bunun farkındayız.Ve bunlara rağmen iyileştirmek yerine dahada çok zehirliyoruz.

Aslında bunlara şaşırmamak gerek kendi canından olan insanlara kötülük yapan bir canlının diğer şeyleri umursayacağını düşünmüyorum.

Beğenerek izlediğimiz açlık oyunları serisindeki zenginleri nasılda kınamıştık.Peki şuan birazcık değişik olsa da o hayatı yaşamıyor muyuz?Dünyada zenginliğine zenginlik katan ve kimseyi umursamayan  o kadar çok insan var ki ama onun yanında da eve ekmek götürmek için çalışan çocuk,yaşlı,genç dolu sokaklar.Dünyayla birlikte farketmeden kendimizin de sonunu hazırlıyoruz.Kalbi taştan olan robotlara dönmeye başlıyoruz.Kalbi iyilikle atan içine kötülük karışmamış bir avuç insan kaldı şu koskoca dünyada korkarım ki onları da yitireceğiz.

Bir şair şu sözleri demişti bir kitabında ”başkalarının acılarına ağlamak,dağ gibi yürek istiyor artık”.O kadar haklı ki kendinden başka kimseyi düşünmeyen canlılara döndük.Ben mutluyum o yüzden dünyaya,çevreye,diğer insanlara karşı kör olabilirim çünkü ben mutluyum ne kadar bencil ve duyarsız geliyor dimi bu sözler ama çevremizdeki çoğu kişinin aklına kazınmış bir düşünce bu.

İnsansız dünya daha güzel olur diyorum çünkü hiçbir hayvan,bitki olacağından fazlasını istemiyor.Sürü halinde gezen hayvanlar bile diğer hayvanları koruyor.Biz ise onları yerle bir etmenin yollarını arıyoruz.Dünya kötü ama insanlar daha kötü.

197 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

1 Yorum

  1. İnsansız dünya demek boş bir dünya demek. hırs yok, sevgi yok, mutluluk yok, üzüntü yok, dert yok, telaş yok kısaca hiç bir duygu yok. Bununla ilgili bir dizi var The Last Man on Earth izlemenizi tavsiye ederim.

Leave A Reply

Ankara Temizlik