İnanın Aşka

0

Bu uğradığım, kaçıncı durak bilmiyor, bilemiyorum. Bırakın otobüslerde ki insanları görmeyi, otobüsü bile fark edemedim süratinden. Zaman o kadar hızlı ilerliyor ki. Zaman karşısında geçip gidiyorum. Geçip gidenin zaman olmadığını, geçip gidince anlıyoruz. Zaman sürekli yerinde sayıklıyor iken, bizler geçip gidiyoruz. Kimilerimizi yaktırıp küllerinden okyanuslara fırlatıyor zaman, kimilerimizi ise toprağın derinliklerine gömüyor.

Zamana kafa tutmak her yüreğin harcında yoktur, sevgi gibi. Zaman’a ancak iki kişi iken kafa tutar, yaktırmaz. Geçip gideni zaman yaparsın. Kalp sembolünü tamamlayacak olan diğer eşini bulduğun an. Vay zamanın haline. Hepimiz bir zamanlar akan yaşama kafa tuttuk yaşanmışlıklar sayesinde. Kimileri uğruna can feda etti, kimileri ise masum canlara kıydı. Masum ruhları astılar. Benimde!

Zamana karşı duyulan korkaklıklar sebebi ile çok ruh eşimi kaybettim, kaybettik. Kazanan zaman oldu. Ne biz ne sevdiğimiz. Ne de bizi sevmeyen, kazanan daima zaman oldu. Zamana çok sitemlisin diyenler elbette bulunacak, ama elimde avucumda her şeyi alan zamana sitem etmeyim de neye peşkeş çekeyim ben ? Çaresiz miyim ? Şüpheli kısmı orası diyebiliriz. Zamana kafa tutmak yerine, kendimi karşıma almış olsaydım bu kadar kaybettiğim olmazdı diyorum. ’’ Zaman ile işimiz yok, ben kendim ile çözerim.’’ Diyenler zekilerimiz. Onlar işte, onlar kazananlar. Kovulduğumuz yaka paça dergahlar oldu sevda yüreklerinde ne pes ettik ne de görme isteğimizden vazgeçtik. Bulmak, istedik. Bulduğumuz da ise zamana ayırdığımız vakit sebebiyle asla kazanamadık, daha doğrusu kazanamadım diğer sevda dostlarımı bilemem. Umarım kazandığınız bir dönemeç bulunur, virajlardan dik geçinizi. Zamanı umursamayın ve zamanınızın çalınmasına her zaman göz yumun. İşte o zaman kazanmış olacağız.

171 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Umut/Adana Hafif deli, kendi çapında.

Leave A Reply

Ankara Temizlik Canli Casino NetSpor Haber