İlk Spor Dergisi: Futbol

0

İlk Spor Dergisi: Futbol

Futbol endüstrisi kocaman bir ticaret sektörüne dönmüş durumdadır ve futbol denilince akla gelen ilk şey paradır. Öyle ki insanlar artık futbolu sadece zevk için değil aynı zamanda bundan para kazanmak için takip ediyor. Eğer siz de futbolu hem zevk için hem de para kazanmak için takip ediyorsanız doğru futbol haberleri okumalısınız. Futbol haberlerinin ilk kez yayınlanması Türkiye için ele alındığında 11 Ekim 1910 tarihine dayanmaktadır. Bu tarihte ‘Futbol’ ismi verilerek oluşturulmuş ilk spor dergisi ile karşılaşmaktayız. Ondan öncesinde spor ya da futbol haberleri içerikli bir yayın Türkiye’de yer almamıştı. İlk spor dergisi olan ‘Futbol’ da beklenen ilgiyi toplayamamış ve ilgisizlik gerekçesiyle sadece 7 yayının ardından kapanmıştır. O zamanki koşullar ile oluşturulan bir derginin piyasaya tanıtılması bile bir hayli güçtü. İnternetin ve televizyonların olmadığı bir dünyayı düşünebiliyor musunuz? Ve bu koşullar altında yazdığınız derginin tanıtım yaptığınızı kafanızda canlandırdığınızda gerekli ilgiyi toplayamam nedeni çok kolay anlaşılacaktır.

1910’dan Günümüze Futbol
1910’lu yıllarda insanlar futbol ile bu kadar yakından ilgili değildi. Hatta çoğu insan futbol hakkında yorum yaparken o kadar insanın sadece bir top peşinden koşturmasını çok anlamsız bulduklarını ifade ediyorlardı. Günümüzde futbol anlayışı çok değişti. Futbola duyulan ilgi ve merak ile birlikte transfer ile ilgili haberlere ve bu haberlerin her detayına kadar insanlar öğrenme merakıyla doldu. 1910’lu yıllarda hiçbir anlam ifade etmeyen transfer haberleri günümüzde İnternet üzerinden yayınlandığı an talep görmeye başlamaktadır.

Dünyada hem en çok sayıda hem de en çok yalan haberin olduğu yer futboldur. Bunun sebebi insanların en küçük transfer iddiasında bile heyecanlanmasıdır ve neredeyse iddia olmasına rağmen inanacak kadar sevinmesidir. İşte bu nedenle haberleri doğru yerden okumak gerekir.

Futbol Konusunda Meraklar Arttı
Sadece klasik haberler değil futbol ile olup biten her şey hakkında yapılan spor haberleri günümüzde kolayca erişebilmekte ve takip edilebilmektedir. Futbolcuların özel yaşamı, yapılan transferlerin perde arkası, futbolda yaşanan kural değişiklikleri, takım analizleri, çok özel röportajlar ve çok geniş futbol haberleri günümüzde birçok kişi tarafından merakla ve ilgiyle okunmaktadır. Özellikle yapılan astronomik transferler birçok insanın aklında soru işareti bırakmaktadır. Eğer siz de bu astronomik fiyatlarla yapılan transferlerin perde arkasını merak ediyorsanız günümüzün fırsatları dahilinde detaylarını kolayca internet üzerinden takip edebilirsiniz.

393 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply