İkinci El Kitap Sevenlerin Sıkça Hissettiği 5 Harika Duygu

0

1) GİRİNCE “ALİCE HARİKALAR DİYARI” ETKİSİ YARATAN SAHAFLAR

tumblr_mtv001eKk11rxinwio1_500

Dışarıdan baktığında sayısızca kitap adeta seni büyüleyerek içeri sürükler ve sonunda ayrı bir dünya içinde buluverirsin kendini. Haliyle o kadar kitabın içinde gerçek dünyaya dair her şeyi unutup saatlerce sayfaları karıştırırsın. Tam bir “Harikalar Diyarı” değil mi ama ?

2) AKLINDAKİ KİTABI ARARKEN BULDUĞUN DİĞER MUHTEŞEM KİTAPLAR

tumblr_lzipiucHqm1r1kry1

Tam aklındaki kitabı arıyorken gözün diğer kategorilerdeki kitaplara, diğer raflara kayar. İstediğin kitabı bulana kadar birçok kitap gözüne çarpmıştır ve eline alıp çoktan incelemeye başlamışsındır bile.

3) “ACABA BENDEN ÖNCE KİMLER OKUDU” MERAKI

tumblr_inline_nwsbpcUlZs1s5f6hn_500

Kitabı okurken bir yandan “acaba şimdi ne olacak?” diye olayın akışı içindeyken diğer yandan da “acaba benden önce bu kitap kimindi, kimler okudu?” diyen soruların seni alıp başka bir akışta sürüklemesi…

4) ALTI ÇİZİLMİŞ CÜMLELER

tumblr_magzwehQb21roqesk

Kitabı okurken bir paragraf gelir ve okuduğunda yazar tam da seni kalbinden vuracak sözleri söylemiştir. Hemen bir kalem alıp altını çizmek istersin ama bir de bakmışsın ki senden önce kitabı okuyan çoktan o satırları çizmiştir. O anda hiç tanımadığın o eski okuyucuyu tanıyormuş gibi bir  yakınlık hissedersin. Altı çizili cümleler sizi yakın arkadaş yapıvermiştir adeta.

5) AYNI PARAYA DAHA ÇOK KİTAP ALMANIN EŞSİZ MUTLULUĞU

tumblr_mc22gscDzE1r3zat8

Kitapçıda o kitap, bu kitap derken elinde almak istediğin birçok kitap olmuştur. Hepsini almaya kalksan minik bir servetini bırakman gerekir. Ama ikinci el kitap alıyorsan uygun fiyata daha çok kitap alırsın ve bunun vermiş olduğu duygu ile kitaplarını bir solukta okursun.

253 total views, 1 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

"Her insanın bir öyküsü vardır, ama her insanın bir şiiri yoktur" dedi Asaf. Bu yüzden yalnızca bi şiir olmak istedim. Yalnızca birine ait bir mısra gibi yegane... Ve adına şiirler yazılmış kadınlardan olmak istedim. Tomris gibi, Piraye gibi bir şiir olmak istedim. 21

Leave A Reply

Ankara Temizlik