İki Dakikada Selfie’nin Kitabını Yazın! Nasıl Selfie Uzmanı Olunur?

0

Nerede o eski fotoğraflar. Eskiden fotoğrafımızı çekmek için mutlaka yanımızda birileri olmalıydı ki o anı ölümsüzleştirelim. Şimdilerde ise yalnız başımıza her an fotoğraf çekebiliyoruz. Öz çekim, selfie gibi isimlerle bu çekim yöntemini de isimlendirmiş oluyoruz.

Peki benim neden fotoğraflarım Ayşe’nin fotoğrafı gibi güzel çıkmıyor? Oysa ki ben daha güzelim gibi cümleleri tekrarlıyorsanız fotoğraf çekmeyi tam olarak bilmiyor olabilirsiniz. Nasıl ki profesyonel fotoğrafçılar var öz çekimde de profesyonellik çok kolay.

İlk adım alan derinliği.

Kamera ile uzaklığınızı ayarlamanız gerekli. Ve her yer net olmaktansa sadece belirli yerlerini keskin yapıp kalan kısmı bulanıklaştırmalısınız. Gelişmiş cihazlar kendiliğinden bu özelliği yapıyor fakat ek uygulamalarla da bunu yapabilirsiniz.

İkinci adım ışıklandırma

Işık başınızdan aşağı doğru gelmemeli. Elmacık kemiklerine vuran ışık her zaman daha iyi bir fotoğraf demektir. Flaşlı veya flaşsız nasıl olur diye denemeler yapın. Eğer oluyorsa gerekli zaman ve yerde bunları uygulayabilirsiniz.

Üçüncü adım poz

 

Kameraya doğru eğildiğiniz taktirde yüzünüz olduğundan büyük çıkacaktır unutmayın. Ve gülümseyin. Tabii içten olursa bir doğallık olacaktır. Sadece fotoğraflarda değil hayatınızın her anında gülümsemeyi ihmal etmeyin.

Ve son adım. Kırpma işlemini doğru yerden yapın.

Çekilen fotoğrafta her ne kadar güzel çıksanız bile illa beğenmediğiniz bir kısım olacaktır. Olmadığı zamanlar da vardır tabii ama genelde olur. Peki ne yapmalı? O kötü olan kısmı iyi ayarlayıp kesmeliyiz ki sadece güzel olan kısımla karşı karşıya kalalım.

Ve işte artık sizde Ayşe gibi güzel (hatta belki daha güzel) fotoğraflar çekebilirsiniz.

691 total views, 2 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply

Ankara Temizlik