Hiç Umulmadık Bir Anda

0

Şimdilerde ne yapıyoruz? Özel günler haricinde hediye konusunu aklımıza dahi getirmiyoruz değil mi?

İşte sevgililer günüydü, anneler günüydü, onuydu bunuydu derken günler geçiyor. Peki öylesine bir günde neden böyle şeyler yapılmıyor? Hediye almak için illa ki özel bir günün mü gelmesi gerek? Öylesine bir salı günü sevdiğimiz, değer verdiğimiz insana hediye almak bile günümüz zamanında garip karşılanıyor. Hemen “ne yaptın lan”,”durduk yere neden hediye aldı ki”,”kim bilir ne isteyecek” gibi şeyler düşünmeye başlıyorlar.

Oysa ki öylesine önemsiz bir günü ufak çaplı hediye ile önemli hale getirebilirsiniz. Böyle olduğu zaman hem hediyeyi alan kişi mutlu olur, hem siz onun mutluluğu ile mutlu olursunuz. Mutlu olmak bu kadar basitken neden mutsuz bir hayat yaratıyoruz kendimize?

“ben niye alıyorum o alsın” gibi şeyler de düşünecek olanlar yok değil mi, elbet ki var. Lakin şöyle bir düşünürseniz sen almazsan, ben almazsam, o almazsa kim alacak bu hediyeyi? Birimizden birimiz başlasın ki devamı gelsin, sonra herkes mutlu mesut bir hayat yaratmış olsun.
“hemen sevgilime hediye almalıyım” diye düşünmeyin! Tamam ona da alın ama aklınıza sadece sevgiliniz gelmesin. Ya da konuştuğunuz kişi ya da işte karşı cinsten arkadaş dışı konuşulan kişi gelmesin akla hemen. Annenize, babanıza, ağabeyinize, ablanıza ya da ne bileyim arkadaşlarınıza kuzeninize falan alın. Hemen hoşlanılan kişiyi düşünmek olmaz. Ya da en olmadı hiç tanımadığınız birine verin ufak bir hediye, bir mektup. Şaşırmaya şaşıracaktır ama mutlu etmeye değer bir şaşkınlık olduğu kesin.

Bundan dolayı sevdiğiniz insanlara önemsiz bir günde de hediye alın ki bir sevinsinler, bir mutlu olsunlar.

501 total views, 6 views today

Konuyu Değerlendir
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Share.

About Author

Leave A Reply

Ankara Temizlik